Do Mariny na urodziny! Czyje? Województwa. W niedzielę wystąpią Żuki, Fisz Emade, IRA.

Jak świętujemy urodziny naszego województwa? 5 czerwca, na koncertach w marinie. Kto nam zagra? Fisz Emade, IRA i Żuki. Początek o godz. 16.00. Wstęp wolny!

To już 23. urodziny województwa kujawsko-pomorskiego. Obchodzone są w największych miastach regionu, w tym w Grudziądzu. 

Święto województwa zostało ustanowione w 2008 roku i obchodzone jest 7 czerwca, w rocznicę papieskiej pielgrzymki na Kujawy i Pomorze. W Grudziądzu imprezy z tej okazji odbędą się 5 czerwca (niedziela), w marinie przy ul. Portowej 8. 

W programie:
O godz. 16.00 – koncert zespołu Żuki
O godz. 17.30 koncert FISZ EMADE
O godz. 19.00 koncert zespołu IRA

Zespół „Żuki” powstał w 1985 r. w Bydgoszczy. Wykonują m.in. utwory słynnych „The Beatles”. „Żuki” dawały około 200 koncertów rocznie. Zespół ten otrzymał nagrodę „Metronomu” dla najlepszego zespołu 1990 r. i nagrodę kulturalną „BIK-u”.  Występował  w Sali Kongresowej w Warszawie, w Operze Leśnej w Sopocie i na Festiwalu w Sopocie w 1993 r.  A za granicą – m.in. w USA. Jako support grał  z Electric Light Orchestra, Pet Shop Boys, The Troggs czy Fish z zespołu Marillion.


FISZ EMADE TWORZYWO
– Jako pierwsi na wysokim poziomie wprowadzili w polskim hip hopie miękkie brzmienia i miękkie teksty. Bracia stale eksperymentują, starając się, by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik – wyso ka jakość i zaangażowanie. To jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Od 2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce około hiphopowej. Ich najnowszy album, „Ballady i Protesty” to mocny powrót do korzeni muzycznej podróży zespołu do lat 90., w których rozwijała się tak zwana muzyka miasta – hip hop czy elektronika. Mocne teksty, pełne ironii, skupienia nad pędzącym nie wiadomo dokąd światem.

Dobrą muzykę rockową zapewni publiczności głośny zespół IRA.

IRA – polski zespół rockowy z Radomia. Powstał w 1987 roku, a zadebiutował rok później na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu – „IRA” – ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta  „Mój dom”, a następnie „1993” i koncertowa „Live” odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do grona czołówki polskich zespołów rockowych. Pochodzą z tych albumów przeboje takie jak: „Nadzieja”, „Mój dom”, „Bierz mnie”, „Wiara”, czy „California”, które do dziś rozgrzewają publiczność na koncertach.

Wstęp wolny.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Do Mariny na urodziny! Czyje? Województwa. W niedzielę wystąpią Żuki, Fisz Emade, IRA.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu