Dokument „Ennio” o słynnym Morricone w Dyskusyjnym Klubie Filmowym według Jerzego Rębisza – 19 stycznia w teatrze

„Ennio” to biograficzny film muzyczny w reżyserii Giuseppe Tornatore (z 2021 roku).  Projekcja w ramach DKF-u to okazja do wspomnień o wielkim twórcy muzyki filmowej a także o Jerzym Rębiszu, który prowadził przed laty kino Helios i przyciągał do dobrego filmu setki, tysiące grudziądzan.   

            Dlaczego w czwartek, 19 stycznia obejrzymy akurat muzyczny, biograficzny dokument „ENNIO”? Ponieważ Jerzy Rębisz kochał filmowe kompozycje Morricone i cenił reżysera Giuseppe Tornatore. Film ten pełen jest niezwykłych wspomnień i muzyki genialnego mistrza Ennio Morricone, którego życie to też historia kina.

W filmie występują: Ennio Morricone, Clint Eastwood, Quentin Tarantino, John Williams, Hans Zimmer, Terrence Malick, Wong Kar-Wai, Bernardo Bertolucci i inni.

  Kim był Ennio Morricone? To wielki kompozytor znakomitej muzyki filmowej. Ponad 500 filmów wybrzmiałoby inaczej, gdyby nie on. To uwielbiana przez międzynarodową publiczność legenda kina. Dwa razy otrzymał statuetkę Oscara.

            „Ennio” jest żywiołowym portretem geniusza, nakreślonym przez wiernego przyjaciela i znakomitego reżysera. Giuseppe Tornatore zaprasza nas w osobistą podróż po prywatnym i artystycznym życiu kompozytora. Wspominają go artyści i reżyserzy, tacy jak Bernardo Bertolucci, Clint Eastwood, Bruce Springsteen, Quentin Tarantino, John Williams czy Wong Kar Wai, ale dominuje niezapomniana filmowa muzyka Mistrza. Wszak historia jego życia to historia kina.

Ten film to gratka dla fanów kompozycji Ennio Morricone. Stworzył niepowtarzalną, jedyną w swoim rodzaju muzykę. Warto jej znów posłuchać… Kto już oglądał ten film, może go przeżyć jeszcze raz. Nie znudzi się. Ekipa techniczna w teatrze zapowiada, że zadba o jakość dźwięku, zatem muzyka powinna zabrzmieć fantastycznie.  

Jerzy Rębisz (z prawej) to wieloletni szef Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Grudziądzu, miłośnik i znawca kina

– Wielu z nas może dziś spokojnie powiedzieć, że ich przygoda z prawdziwym filmem zaczęła się właśnie w JEGO kinie Helios, którym nie tylko kierował, ale także zarażał swoją pasją – przypomina Beata Kastner, rzecznik CK Teatr w Grudziądzu. – Po zamknięciu ostatniego kina studyjnego w Grudziądzu DKF przeniósł się do Centrum Kultury Teatr, gdzie pod opiekuńczymi skrzydłami pana Jerzego udało się stworzyć przestrzeń dla „filmowych wrażliwców”. To zaszczyt, że możemy kontynuować tę działalność i wielka radość, że dane nam było z Nim pracować.

Początek seansu w grudziądzkim teatrze 19 stycznia o godz. 19.00. Bilety w cenie 8 zł (przedsprzedaż) i 10 zł w dniu projekcji.

(marz)

FOT. CK TEATR GRUDZIĄDZ

Jerzego Rębisza doskonale pamięta wielu grudziądzan. To on przyciągał do dobrego kina setki, tysiące mieszkańców.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Dokument „Ennio” o słynnym Morricone w Dyskusyjnym Klubie Filmowym według Jerzego Rębisza – 19 stycznia w teatrze

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu