Dzieło Rogowe Twierdzy Grudziądz zostanie odnowione. Jest trochę zapomniane, a bardzo atrakcyjne do zwiedzania. Miasto przygotowuje dokumentację

Nie słabnie zainteresowanie Cytadelą Grudziądz, którą w czasie drzwi otwartych zwiedziło około 5 tysięcy osób a wjechało 800 pojazdów ludzi zainteresowanych wydarzeniem. Mamy dobrą wiadomość o fortyfikacjach w Grudziądzu: miasto już przygotowuje dokumentację historyczną i przyrodniczą Dzieła Rogowego Twierdzy Grudziądz.

Jest trochę zapomniane, a ze wszech miar godne odnowienia i wyeksponowania. – Zamierzamy zrewitalizować Dzieło Rogowe Twierdzy Grudziądz. Jest to bardzo cenny zabytek o charakterze fortyfikacyjnym – potwierdza Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Przystąpiliśmy do wykonania dokumentacji historycznej i przyrodniczej. Marzy mi się, aby z czasem Dzieło Rogowe naszej twierdzy pełniło takie funkcje jak np. obiekty Twierdzy Kraków.

W czasie majówki grudziądzka Cytadela została udostępniona zwiedzającym. Dowoziły ich autobusy specjalnej linii C. Wydarzenie zorganizował 13. Wojskowy Oddział Gospodarczy, Urząd Miejski, Wojskowe Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne Ravelin.

(marz)      

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Dzieło Rogowe Twierdzy Grudziądz zostanie odnowione. Jest trochę zapomniane, a bardzo atrakcyjne do zwiedzania. Miasto przygotowuje dokumentację

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu