Wszystkich Świętych: od 31 października do 1 listopada będą dodatkowe linie autobusowe C. Sprawdźcie trasy. Inna organizacja ruchu przy cmentarzach

Od 27 października wprowadzona jest tymczasowa organizacja ruchu w obrębie grudziądzkich nekropolii.

KOMUNIKACJA MIEJSKA W OKRESIE WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

We wtorek, 31 października uruchomione zostaną dodatkowe linie na trasach:

C2: Poniatowskiego – Jaskółcza / Pętla i Jaskółcza / Pętla – Poniatowskiego

C8: – Mniszek – Jaskółcza / Pętla i Jaskółcza / Pętla – Mniszek

W środę, 1 listopada uruchomione zostaną dodatkowe linie na trasach:

C1: – Poniatowskiego – Lotnicza i Lotnicza – Poniatowskiego

C2: – Poniatowskiego – Jaskółcza / Pętla i Jaskółcza / Pętla – Poniatowskiego

C4: –  Lotnicza – Mniszek i Mniszek – Lotnicza

C5: – Lotnicza – Lipowa (cmentarz) i Lipowa (cmentarz) – Lotnicza

C6:  – Lotnicza – Rządz i Rządz – Lotnicza

C8: – Mniszek – Jaskółcza / Pętla i Jaskółcza / Pętla – Mniszek

Od 31 października do 1 listopada autobusy komunikacji miejskiej kursować będą wg rozkładów obowiązujących w dni powszednie (31 października) oraz niedziele i święta (1 listopada).

Komunikacja tramwajowa 1 listopada kursować będzie jak w dni powszednie.

Zmieni się organizacja ruchu w obrębie cmentarza: 1 listopada linia nr 8 nie będzie kursowała ul. Parkową. Dla „ósemki” trasa przebiegać będzie ul. Hallera, Solidarności do Lotniczej w obie strony.

Informacja i rozkłady jazdy dodatkowych linii autobusowych są na stronach internetowych www.transport.grudziadz.pl i www.mzk.grudziadz.pl

ORGANIZACJA RUCHU POJAZDÓW W OBRĘBIE NEKROPOLII

Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu informuje:

Od 27 października, od godz. 8.00 zmieniła się stała organizacja ruchu w ciągu ulicy gen. Józefa Hallera. Wprowadzono zakaz skrętu w ulicę Cmentarną. Ruch pojazdów z ulicy Cmentarnej przekierowany na ulicę Żwirki.

Od 30 października, od godz. 18.00 z ruchu drogowego wyłączona zostanie ul. Cmentarna, poza pojazdami dowożącymi osoby niepełnosprawne o ograniczonej sprawności ruchowej – wjazd możliwy wyłącznie od ul. Żwirki, z wyłączeniem 1 listopada (środa) w godz. 9.00 – 16.00, kiedy to zakaz dotyczyć będzie także niepełnosprawnych.

Od 31 października, od godz. 21.00 zmianie ulegnie organizacja ruchu na ul. Parkowej  – od ul. Cegielnianej w kierunku ul. Lotniczej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z lewostronnym zakazem zatrzymywania się. Parkowanie pojazdów możliwe będzie w zatokach postojowych. Ponadto:

– W ciągu ul. Budowlanych wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z najazdem od ul. Parkowej w kierunku ulicy Droga Łąkowa,

– Na ulicy Żwirki wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z najazdem od ul. gen. Józefa Hallera w kierunku ulicy Parkowej.

Dla ruchu kołowego otwarta jednokierunkowo zostanie ul. Aleja Wigury z najazdem od ul. Cegielnianej w kierunku ul. gen. Józefa Hallera.

Na ul. Smoleńskiego wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z najazdem z kierunku ul. gen. Józefa Hallera w kierunku ulicy Chopina.

Postój pojazdów TAXI zorganizowano na ul. Roberta Dadosa.

Dla pojazdów wyznaczono dodatkowe parkingi zlokalizowane m.in. przy stadionie żużlowym (czas dojścia do cmentarza ok. 2 min), Powiatowym Urzędzie Pracy (czas dojścia czas dojścia do cmentarza ok. 3 min.), Miejskich Wodociągach i Oczyszczalni (czas dojścia czas dojścia do cmentarza ok. 12 min.), Hali Widowiskowo – Sportowej (czas dojścia czas dojścia do cmentarza ok. 13 min.), OPEC Grudziądz (czas dojścia czas dojścia do cmentarza ok. 10 min.).

Wokół pozostałych grudziądzkich cmentarzy nie będzie zmian, poza wprowadzeniem obustronnego zakazu zatrzymywania się na ul. Jaskółczej. Przypominamy, że na ul. Jaskółczej, bezpośrednio przy cmentarzu jest obszerny parking, na którym w latach ubiegłych były wolne miejsca parkingowe.

Organizacja ruchu obowiązuje do 1 listopada, do godz. 21.00. Otwarcie ulicy Cmentarnej: 2 listopada około godz. 16.00.

Kto wybiera się na największy cmentarz w Grudziądzu przy ul. Cmentarnej – najlepiej, gdyby skorzystał z komunikacji autobusowej.

Kierowcy! Prosimy o ostrożną jazdę i przestrzeganie zaleceń służb porządkowych.

Informacji o zmianach w organizacji ruchu drogowego udziela Sekcja Inżynierii Ruchu Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu, ul. L.Waryńskiego 34A – tel. 56 66 30 823, e-mail: zdm@zdm.grudziadz.pl

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Wszystkich Świętych: od 31 października do 1 listopada będą dodatkowe linie autobusowe C. Sprawdźcie trasy. Inna organizacja ruchu przy cmentarzach

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu