9 lipca otwarta została kawiarenka w Spichlerzu 57 w Grudziądzu. Przy dobrej kawie i muzyce. Zaprasza od godz. 12.00 do 20.00! (zdjęcia, wideo)

Operatorem kawiarni jest Fundacja Ładowarka. Do obsługi i współpracy przy różnych wydarzeniach włączeni są uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grudziądzu.

Kawiarnię w Spichlerzu 57 w Grudziądzu obsługują uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej. Na pamiątkowym zdjęciu z pracownikami – Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

Dominik Cieślikiewicz (na zdjęciu pierwszy z lewej), szef Fundacji Ładowarka sam dziś biegał z tacą, przyjmował i realizował zamówienia klientów, pomagał w pracy młodym kelnerom z Warsztatów Terapii Zajęciowej. – Oni się uczą, wdrażają do tej pracy. Kawiarenka nie będzie zarabiać, nie jest nastawiona na dochód – wyjaśnia Dominik Cieślikiewicz. – Powstała, aby można było tu wypić dobrą kawę, zjeść ciastko, wypić sok czy colę, ale też przeciwdziałać wykluczeniom i dać szansę pracy tym młodym ludziom. Oni tej pracy bardzo potrzebują.

Młoda obsługa kawiarenki bardzo się starała. Wszyscy pracowali jak najlepiej, ale stres sprawił, że zdarzyły się potknięcia. Tym młodym, fajnym ludziom z WTZ bardzo zależy na wykazaniu się w pracy więc bądźmy wyrozumiali, jeśli na początku nie zrobią czegoś idealnie. Dziś radzą sobie dobrze a będzie tylko lepiej.

– Już dziś serdecznie zapraszam wszystkich do odwiedzania tego miejsca. W Spichlerzu 57 dużo się dzieje. Odbywają się spotkania, wykłady, warsztaty, zajęcia dla dzieci. Warto tu spędzać czas – przekonuje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. Był dziś na otwarciu kawiarenki, wspierał załogę, życząc powodzenia w prowadzeniu lokalu.   

Znakomicie, że kawiarenka działa w Spichlerzu 57. Mieszkańcy już mają do dyspozycji nowe, klimatyczne miejsce, gdzie można posiedzieć przy kawie, ale też pograć w szachy, poczytać książkę czy choćby popatrzeć na piękną Wisłę, pływający stateczek i żaglówki.

Na piętrach Spichlerza 57 odbywały się 9 lipca ciekawe zajęcia: dzieci budowały różne obiekty z klocków LEGO,  prowadzone były warsztaty ceramiczne i krawieckie.  

Kawiarenka czynna będzie w godzinach 12.00 – 20.00.

TEKST, FOT. I WIDEO: MARYLA RZESZUT

„Fly me to the Moon” – wielki przebój Franka Sinatry wykonuje zespół „Kris Quartet” z Włocławka na otwarciu kawiarni w Spichlerzu 57 w Grudziądzu.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

9 lipca otwarta została kawiarenka w Spichlerzu 57 w Grudziądzu. Przy dobrej kawie i muzyce. Zaprasza od godz. 12.00 do 20.00! (zdjęcia, wideo)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu