Ekogroszek dla mieszkańców Grudziądza będzie sprzedawać OPEC! Zapisy od 10 października. Działa zespół ds. kryzysu energetycznego

Interwencyjny program dystrybucji ekogroszku wdrożyły władze miejskie Grudziądza. Ekogroszek pochodzi z zasobów własnych spółki OPEC.

Grudziądzanie chcą zaopatrzyć się w opał na zimę. OPEC GRUDZIĄDZ będzie sprzedawać mieszkańcom nie węgiel, ale ekogroszek, na który jest wielu chętnych. FOT. MARYLA RZESZUT

– Powołałem w Grudziądzu specjalny zespół ds. kryzysu energetycznego, po  zapowiedzi rządu RP, że to samorządy mają zaangażować się w detaliczną dystrybucję węgla. Zaskoczyło to nas mocno, ale jako miasto zrobimy wszystko, aby grudziądzanie nie pozostali bez opału na zimę – zapewnia Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.  

Po pierwszym spotkaniu tego zespołu ds. bezpieczeństwa energetycznego zapadła decyzja, że spółka OPEC, która posiada własny ekogroszek, będzie go sprzedawać mieszkańcom.

Akcja jest skierowana do mieszkańców Grudziądza.

Zapisy chętnych prowadzone będą wyłącznie drogą mailową lub telefonicznie od 10 października. Odbierać ekogroszek będzie można od 20 października.

Warunkiem koniecznym jest posiadanie decyzji z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie o przyznaniu dodatku węglowego. Decydować będzie kolejność zgłoszeń. Obowiązuje ograniczenie do 2 ton na gospodarstwo. A cena?  3000 zł brutto.

Zamówienia: s.twardowska@opec.pl

Tel. 56-450 62 84 lub 515 240 652. Od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-15.00.  

Miasto zapewnia, że ekogroszek jest dobrej jakości. Gwarantowana kaloryczność: 25,9 MJ/kg a granulacja: 5-40 mm.  

– Śpieszymy z pomocą mieszkańcom, by pomóc im w zaopatrzeniu się w opał na zimę. Chcemy zadbać o ich bezpieczeństwo energetyczne – zapowiada prezydent Maciej Glamowski. – To program interwencyjny. Wprowadzamy go na zasadzie testu, niezależnie od informacji płynących ze strony rządu. Zobaczymy, jak ten program będzie się sprawdzać w praktyce. W razie potrzeb będziemy go korygować. Dla samorządu jest to zupełnie nowe zadanie.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby kupić ekogroszek?  
Zainteresowani kupnem ekogroszku muszą posiadać dokumenty, które będą podstawą do otrzymania opału.

  1. W przypadku osób, które otrzymały dodatek węglowy w formie przelewu na konto – potwierdzenie otrzymania przelewu  na rachunek bankowy
    2. W przypadku osób, które otrzymały dodatek węglowy  w kasie MOPR – informacja w formie papierowej o przyznaniu dodatku węglowego
    3.
    W przypadku osób, które otrzymały dodatek węglowy przekazem pocztowym – potwierdzenie otrzymania przekazu pocztowego  

  

OPEC GRUDZIĄDZ informuje o rekompensatach do rachunków za ciepło:

Weszła w życie Ustawa o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła. W związku z sytuacją na rynku paliw informujemy, że średnia cena wytwarzania ciepła w OPEC GRUDZIĄDZ Sp. z o.o. jest niższa od średniej ceny wytwarzania ciepła z rekompensatą, określonej na poziomie 103,82 GJ/zł. Tym samym Przedsiębiorstwo w rozliczeniach z Odbiorcą będzie stosować ceny i stawki opłat z „Taryfy dla ciepła OPEC GRUDZIĄDZ” zatwierdzonej przez Prezesa URE decyzją z dnia 10 sierpnia 2022 roku i wprowadzoną do stosowania z dniem 25 sierpnia 2022 roku.

Jednocześnie informujemy, że w przypadku wprowadzenia zmiany w obowiązującej taryfie spółka OPEC GRUDZIĄDZ niezwłocznie powiadomi Państwa o średniej cenie wytwarzania ciepła w przedsiębiorstwie wyliczonej na podstawie zmienionej taryfy.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Ekogroszek dla mieszkańców Grudziądza będzie sprzedawać OPEC! Zapisy od 10 października. Działa zespół ds. kryzysu energetycznego

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu