„Fado nad Wisłą” w Grudziądzu od 5 do 11 lipca – imprezy po portugalsku: potańcówka, degustacja potraw, lizboński tramwaj, koncerty i festiwal (sprawdźcie program)

Od 5 lipca możemy liczyć na wiele ciekawych wydarzeń. Rozpocznie się w piątek potańcówką w Fado Cafe (od godz. 19.00 do 23.00). „Fado nad Wisłą” Grudziądz organizuje po raz pierwszy. Wydarzeniu patronuje prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.  

Na mieszkańców czekać będzie wiele atrakcji: mnóstwo portugalskiej muzyki, potrawy i filmy! Przewidziane są też warsztaty i spotkania z pisarzem oraz podróżnikami. Pojawi się słynny w świecie lizboński tramwaj nr 28.

6 lipca (sobota) od godz. 10.00 do 12.00 na Rynku serwowane będzie zielono-czerwone śniadanie. 7 lipca (niedziela) o godz. 21.30 na Rynku rozpocznie się kino plenerowe Imagine.

8 lipca o godz. 18.00 ruszy w trasę tramwaj linii nr 2 z minikoncertem fado. Kursować będzie na trasie pętla Tarpno – pętla Rządz i z powrotem.

9 lipca (wtorek) o godz. 12.00 w Muzeum  – warsztaty „Kafle malowane”, na które trzeba się wcześniej zapisać pod tel. 56-46 590 63 wew. 18.

10 lipca o godz. 18.00 w Marinie – Klub Podróżników z Krzysztofem Przybyłem. Temat spotkania: „Portugalia – jak nie samolotem to pociągiem. Moje wakacyjne wspomnienia.”

11 lipca w Bibliotece Miejskiej im. W. Kulerskiego przy ul. Legionów 28 o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z pisarzem i podróżnikiem Dawidem Markiewiczem a o godz. 18.00 w Fado Cafewieczór z Sommelierem.

Na wymienione powyżej wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

Od 5 do 14 lipca w restauracji Reset można będzie liczyć na wkładkę portugalską.

Na zakończenie  „Fado nad Wisłą” odbędzie się znany i lubiany w Grudziądzu Festiwal Fado w teatrze (12 i 13 lipca). To wydarzenie biletowane.

(marz)

Taki tramwaj nr 28 kursuje po zabytkowej części Lizbony, stolicy Portugalii. Wąskie uliczki na Starówce – czy w Grudziądzu nie mamy podobnie? FOT. MARYLA RZESZUT
W Lizbonie jeżdżą też biało-czerwone tramwaje czyli mamy z Portugalią wiele wspólnego… FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

„Fado nad Wisłą” w Grudziądzu od 5 do 11 lipca – imprezy po portugalsku: potańcówka, degustacja potraw, lizboński tramwaj, koncerty i festiwal (sprawdźcie program)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu