Festiwal Lato na Starym Mieście w Grudziądzu: koncerty, warsztaty, filmy, wystawy. Na Rynku grał Made in Warsaw Tribute to Deep Purple (program festiwalu)

Centrum Kultury Teatr zaprasza mieszkańców i turystów na weekendowe atrakcje w różnych, urokliwych częściach Grudziądza, głównie na Starówce.

 – W czasie wakacji spotykać się będziemy z naszymi widzami na Rynku Starego Miasta, Górze Zamkowej, scenie przy Flisaku, w Centrum Edukacji Ekologicznej i w Teatrze. Przy muzyce, filmie oraz na warsztatach teatralnych i plastycznych – zaprasza rzecznik CK Teatr Beata Kastner. – Przygotowaliśmy zróżnicowaną ofertę, która powinna zadowolić każdego. Będzie muzyka klezmerska, stary dobry rock, jazz, operetka i musical. Zaprosimy też na leśne kino z DKF-em oraz z filmem „Brzdąc” w reż. Charliego Chaplina z muzyką graną na żywo. W Galerii Akcent już w lipcu otworzymy  wystawę zbiorową „Grudziądzcy Artyści”.

PROGRAM FESTIWALU LATO NA STARY MIEŚCIE W GRUDZIĄDZU

24 czerwca na Rynku festiwal zainaugurowali uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Grudziądzu.

1 lipca o godz. 19.00, Rynek (w razie niepogody Klub Akcent) – Made in Warsaw Tribute to Deep Purple – Memoriał Jona Lorda. Wstęp wolny.

3 – 7  lipca w godzinach 10.00 – 13.00, Teatr. Warsztaty teatralne dla młodzieży (14-20 lat) poprowadzi Zbigniew Kulwicki. Wstęp wolny.

8 lipca, godz. 19.00, Góra Zamkowa  (w razie niepogody Klub Akcent) Tourklezz – koncert muzyki klezmerskiej. Wstęp wolny.  

13 lipca, godz. 18.00, Galeria Akcent. Grudziądzcy Artyści – wystawa zbiorowa. Wstęp wolny.

15 lipca, godz. 19.00, Rynek (w razie niepogody Klub Akcent) – Happy Play Dixieland. Wstęp wolny.

17 – 21 lipca, Teatr w godz. 10.00 – 12.00. Warsztaty tworzenia pacynek paluszkowych (6-15 lat). Prowadzenie Renata Boguska. Wstęp wolny.

22 lipca o godz. 19.00, Rynek (w razie niepogody Klub Akcent) – Half Light – koncert. Wstęp wolny.

28 lipca, godz. 20.00, Centrum Edukacji Ekologicznej – Leśne kino z DKF-em. „Kohut” – pokaz filmu przyrodniczego. Koncert harfisty Michała Zatora. Wstęp wolny.

29  lipca o godz. 19.00, Plac przy Flisaku  (w razie niepogody Teatr) – Oneon Show  „Operetka, miłosny zawrót głowy”. Wstęp wolny.

5  sierpnia o godz. 19.00, Rynek  (w razie niepogody Klub Akcent) – Mundinova – koncert. Wstęp wolny.

7-18 sierpnia w godz. 10.00 – 12.00 – Wakacyjne Wędrówki – warsztaty plastyczne. Prowadzenie Marianna Gitner-Sawistowska. Wstęp wolny.

12 sierpnia o godz. 20.00, Góra Zamkowa (w razie niepogody Teatr). Nastrojowa Góra Zamkowa – film „Brzdąc” w reż. Charlie Chaplina z muzyką graną na żywo przez zespół Czerwie. Wstęp wolny.

19  sierpnia o godz. 19.00, Rynek (w razie niepogody Akcent) – Kwartet Mądzielewski  /Salamon/Zaborski/Wierzbicki. Wstęp wolny.

(marz)

Na zdjęciu poniżej: Made in Warsaw Tribute to Deep Purple – już 1 lipca na Rynku w Grudziądzu.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Festiwal Lato na Starym Mieście w Grudziądzu: koncerty, warsztaty, filmy, wystawy. Na Rynku grał Made in Warsaw Tribute to Deep Purple (program festiwalu)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu