Festiwal rozpocznie się w Bazylice koncertem organowym Patryka Podwojskiego i recytacjami Sławomiry Łozińskiej. Już 24 lipca! (Mamy program)

VI Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Grudziądzu rozpocznie się w niedzielę, 24 lipca w Bazylice św. Mikołaja. Do 18 września wysłuchamy pięciu koncertów. W ich programie są kompozycje barokowe, klasyczne i romantyczne. Festiwal dofinansowany został przez gminę-miasto Grudziądz.

Dwa festiwalowe koncerty odbędą się w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Bydgoskiej.

Koncert inaugurujący festiwal odbędzie się 24 lipca w Bazylice św. Mikołaja w Grudziądzu o godzinie 20.00. Na organach grać będzie Patryk Podwojski a recytować piękne strofy – Sławomira Łozińska.   

7 sierpnia o godzinie 16.00 w kościele św. Maksymiliana Kolbego na Strzemięcinie odbędzie się koncert Tomasza Głuchowskiego – organy oraz Duo Del Gesú – Arnaud Kamiński – skrzypce i Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka.

Trzeci koncert festiwalu zaplanowany jest na 21 sierpnia o godzinie 16.00, również w kościele św. Maksymiliana Kolbe. Grać będzie duet organowy Jakub Maniecki  i  Filip Woźniak.

11 września o godzinie 18.45 w kościele Podwyższenia Krzyża św. w Grudziądzu rozpocznie się koncert Jarosława Tarnawskiego – organy i  Pawła Zagańczyka – akordeon.

Koncert na zakończenie festiwalu odbędzie się 18 września o godz. 18.45 w Kościele Podwyższenia Krzyża św. Grać będą Hanna Dys – organy i Szymon Zawodny – saksofon altowy i sopranowy.

Organizatorem VI Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej jest Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego na Strzemięcinie.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Festiwal rozpocznie się w Bazylice koncertem organowym Patryka Podwojskiego i recytacjami Sławomiry Łozińskiej. Już 24 lipca! (Mamy program)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu