Gotowe jest rondo u zbiegu ul. Karabinierów i Piłsudskiego! Ruch pojazdów przywrócono we wtorek wieczorem. Działa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Legionów, Mieszka I, Kruszelnickiego (zdjęcia)

Nowe rondo oraz ul. Karabinierów, Witosa, Piłsudskiego zostały otwarte we wtorek wieczorem! Przywrócona też została stała organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Dąbrowskiego, gdzie zmieniło się pierwszeństwo przejazdu. Załączona została sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Legionów, Mieszka I i Kruszelnickiego.

Rondo jest precyzyjnie wykonane. Pięknie też wygląda wyremontowana ulica Karabinierów: nowa nawierzchnia, chodniki, ścieżki dla pieszych i rowerzystów oddzielone od ulicy pasami zieleni. Jeszcze w piątek malowane były znaki poziome, układana kostka brukowa na niektórych przejściach dla pieszych.

Ekipa z firmy Lino sp. z o.o. w piątek, 25 kwietnia malowała pasy na przejściach dla pieszych i inne znaki poziome. – To już ostatnie prace, jakie tu wykonujemy. Szybko nam idzie, pogoda sprzyja – mówili pracownicy.

Na ul. Karabinierów inna ekipa układała kostkę brukową na przejściu dla pieszych i żółte kostki ze specjalną fakturą sygnalizującą dla niewidomych, że w tym miejscu jest zebra.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Gotowe jest rondo u zbiegu ul. Karabinierów i Piłsudskiego! Ruch pojazdów przywrócono we wtorek wieczorem. Działa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Legionów, Mieszka I, Kruszelnickiego (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu