Grudziądz ma ultranowoczesne Centrum Programowania Robotów Przemysłowych. Kształci kadry techniczne dla potrzeb rynku (zdjęcia, wideo)

Włocławek otworzył w styczniu, a Grudziądz 15 lutego filię Centrum Programowania Robotów Przemysłowych. Supernowoczesne pracownie wyposażone w roboty powstały w Centrum Kształcenia Zawodowego przy ul. Czarnieckiego 5.

Jedno ze stanowisk, wyposażone w sprzęt do programowania robotów.

To drugi taki ośrodek w województwie kujawsko-pomorskim. Urządzenie i wyposażenie filii w Grudziądzu kosztowało 600 tys. zł. Projekt pilotuje Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, przy współpracy z Grudziądzkim Parkiem Przemysłowym.

Bez robotyki nie ma przyszłości i rozwoju przemysłu – powtarzano dziś w Grudziądzu na otwarciu filii Centrum Programowania Robotów Przemysłowych.

Mówiono też, że Grudziądz i Włocławek idąc w robotykę wykonają skok w rozwoju wykorzystując szprychę kolejową, która ominie Toruń i Bydgoszcz…

Prezes PSSE Przemysław Sztandera wierzy w wielkie możliwości uzdolnionych technicznie uczniów: – Szybko opanują umiejętność programowania robotów!

Przemysław Sztandera, prezes zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej mówił: – W 14 dni, jeśli uczniowie solidnie się przyłożą, nauczą się programowania robotów przemysłowych. Niepotrzebni są do tego inżynierowie, którzy powinni zająć się projektowaniem różnych urządzeń, m.in. takich robotów…

Prezes Sztandera dodał też, że filia Centrum Programowania Robotów Przemysłowych w Grudziądzu powstała dzięki wsparciu wielu osób, m.in. władz miejskich i grudziądzkiego samorządu z prezydentem Maciejem Glamowskim oraz poseł Joanny Borowiak.  

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza podkreślił, że w nowoczesnym centrum młodzież kształcona będzie w kierunkach technicznych. – To dla nas wielka radość, że w tak nowoczesnym i świetnie wyposażonym ośrodku w Grudziądzu kształcić będziemy kadrę techniczną w kierunkach bardzo potrzebnych na rynku pracy. Będzie służył uczniom grudziądzkich szkół technicznych a także przedsiębiorcom. Korzystając z nowoczesnego sprzętu, młodzież kształcić się będzie w specjalistycznych kierunkach – mówił  Maciej Glamowski. – Nasze miasto jest świetnie skomunikowane, ma wiele terenów inwestycyjnych i gigantyczny potencjał rozwojowy. Stawiamy na szkolnictwo zawodowe, także wyższe. Zabiegamy o utworzenie w Grudziądzu państwowej uczelni technicznej, przy współpracy z Wojskowymi Zakładami Uzbrojenia. Planujemy wprowadzenie pakietu stypendialnego dla młodych, zdolnych, kształcących się ludzi, którzy chcieliby swoją zawodową przyszłość związać z Grudziądzem.  

W uroczystym otwarciu Centrum Programowania Robotów Przemysłowych w Grudziądzu udział wzięli między innymi parlamentarzyści: poseł Tomasz Szymański, poseł Joanna Borowiak, wicewojewoda Józef Ramlau, kujawsko-pomorski kurator oświaty Marek Gralik, Magdalena Cieśla-Szulc (reprezentowała minister Annę Gembicką), Robert Malinowski – radny sejmiku samorządowego, starosta grudziądzki Adam Olejnik, grudziądzcy radni, przedstawiciele biznesu.

TEKST, FOT. I WIDEO: MARYLA RZESZUT

Uczennica pracuje z robotem na stanowisku wyposażonym w odpowiedni sprzęt.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Grudziądz ma ultranowoczesne Centrum Programowania Robotów Przemysłowych. Kształci kadry techniczne dla potrzeb rynku (zdjęcia, wideo)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu