Grudziądz naprawdę ma się stać miastem akademickim. Jest już pełnomocnik ds. szkolnictwa wyższego. Ma być więcej uczelni

Prof. Aleksander Goch został pełnomocnikiem prezydenta Grudziądza do spraw szkolnictwa wyższego. Grudziądz aspiruje do bycia miastem akademickiem.

Prof. Aleksander Goch zaprezentowany został jako pełnomocnik na konferencji prasowej, przez prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego.

Zarządzenie w sprawie powołania prof. Aleksandra Gocha na pełnomocnika ds. szkolnictwa wyższego wydał dziś Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. Ogłosił to na konferencji prasowej przed ratuszem.  

Władze miasta nie kryją, że chcą Grudziądz uczynić miastem akademickim. Powołanie pełnomocnika rozpoczyna ten proces.

Profesor Aleksander Goch podkreślił, że Grudziądz ma kilkusetletnie tradycje związane z nauką. Wiceprezydent Szymon Gurbin nadmienił, że w gmachu Ratusza mieściło się niegdyś Kolegium Jezuickie.

Do tradycji odwołuje się współczesność, a obecnie władze miejskie mówią o tworzeniu nie jednej, a więcej uczelni wyższych.  

– Powołany przeze mnie pełnomocnik koordynować będzie działania zmierzające do stworzenia w Grudziądzu szkół wyższych. Aktualnie priorytetem jest uczelnia techniczna, która ma powstać przy Wojskowych Zakładach Uzbrojenia. Za powstaniem takiej placówki przemawiają konkretne potrzeby pracodawców – objaśnia prezydent Maciej Glamowski. – W perspektywie jest utworzenie w Grudziądzu uniwersytetu trzeciego wieku oraz programów stypendialnych dla młodych naukowców, którzy podejmą tematykę związaną z naszym miastem. Przewiduję duże potrzeby w tym zakresie. Powołany właśnie pełnomocnik będzie nad nimi sprawował pieczę nieodpłatnie, współpracując z organizacjami pozarządowymi. Będzie składać prezydentowi raporty ze swojej działalności raz na trzy miesiące.

(marz)

Maciej Glamowski, prezydent Grudziadza: – Pełnomocnik zajmie się koordynacją działań mających na celu stworzenie w naszym mieście szkół wyższych.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Grudziądz naprawdę ma się stać miastem akademickim. Jest już pełnomocnik ds. szkolnictwa wyższego. Ma być więcej uczelni

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu