Grudziądz otrzymał blisko 2 miliony 300 tysięcy zł. dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Remont czeka ulice Sikorskiego i Polskich Skrzydeł    

 Modernizacje tych grudziądzkich ulic są już na liście zatwierdzonej przez premiera. Jakie roboty zostaną wykonane? W przypadku obu ulic – frezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej, ułożenie nowej warstwy bitumicznej oraz wymiana chodników.  

Ulica Sikorskiego na wysokości wjazdu do starego szpitala wymaga wymiany nawierzchni. Także na całym odcinku od Sienkiewicza do Piłsudskiego.

Dofinansowanie sięga 55 procent wartości inwestycji zaplanowanych na obu ulicach.

Remont drogi w ciągu ulicy Polskich Skrzydeł (od Warszawskiej do Kustronia) na osiedlu Lotnisko kosztować będzie około 2 milionów zł. W tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyniesie ok. milion zł i podobnie – remont drogi w ciągu ul. Sikorskiego (od Sienkiewicza do Piłsudskiego) w centrum Grudziądza to koszt około 2 milionów zł. Dofinansowanie z RFRD to kwota ponad 1 milion zł.  

– Drugi odcinek ul. Sikorskiego – od Sienkiewicza do Wybickiego był remontowany wcześniej i jest w lepszym stanie. Dlatego teraz skoncentrowaliśmy się na tym fragmencie ulicy Sikorskiego, który wymaga pilnego remontu – wyjaśnia Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Nawierzchnia ul. Sikorskiego od Sienkiewicza do Piłsudskiego jest już bardzo mocno zniszczona.

(marz)

Ulica Polskich Skrzydeł na osiedlu Lotnisko w Grudziądzu.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Grudziądz otrzymał blisko 2 miliony 300 tysięcy zł. dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Remont czeka ulice Sikorskiego i Polskich Skrzydeł    

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu