Grudziądz walczy o 10 mln zł na aktywizację zawodową mieszkańców. Potrzebne są pieniądze na cztery programy

Wnioski o przyznanie środków z rezerwy Funduszu Pracy na sfinansowanie czterech programów skierował prezydent  Maciej Glamowski do Ministra Rodziny i Polityki Społecznej.

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza: – Złożyłem do ministerstwa wnioski o przyznanie środków z rezerwy Funduszu Pracy na finansowanie czterech programów dla naszych mieszkańców. FOT. MARYLA RZESZUT

– Poruszanie się na rynku pracy nie jest proste, dlatego staramy się na każdym kroku wspierać mieszkańców i ułatwiać im znajdowanie zatrudnienia. Właśnie walczymy o duże środki na aktywizację zawodową mieszkańców – informuje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Złożyłem do Ministra Rodziny i Polityki Społecznej wnioski o przyznanie środków z rezerwy Funduszu Pracy na finansowanie czterech programów. Łączna suma, o którą się ubiegamy to 10 milionów złotych. Połowa tej kwoty dotyczy programu dla bezrobotnych w regionach wysokiego bezrobocia. Dwa miliony złotych mają być przeznaczone na rozwój przedsiębiorczości, a po półtora miliona złotych skierowane będzie do bezrobotnych mieszkańców wsi oraz do długotrwale bezrobotnych kobiet.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Grudziądz walczy o 10 mln zł na aktywizację zawodową mieszkańców. Potrzebne są pieniądze na cztery programy

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu