Grudziądzki samorząd wyemituje w tym roku obligacje na kwotę 61,5 miliona zł. Z tej puli dołoży do budowy basenu na Strzemięcinie

Na emisję obligacji zgodzili się radni podczas dzisiejszej sesji (29 marca) w Grudziądzu. Pieniądze potrzebne są na dołożenie brakującej sumy do budowy basenu przy szkole na Strzemięcinie i spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza: – Budowa basenu przyszkolnego na Strzemięcinie to jedna z priorytetowych inwestycji, jaką obiecaliśmy mieszkańcom i chcemy zrealizować. FOT. MARYLA RZESZUT

Grudziądzcy radni nie byli jednomyślni. „Za” głosowało 13 a „przeciw” 8 radnych. Obligacje mają być wyemitowane w 2023 roku a ich wykup planuje się na lata 2028-2037.

Zgoda na emisję obligacji dla większości radnych była podyktowana m.in. tym, że nie można już odkładać budowy basenu wyczekiwanego przez mieszkańców a zwłaszcza uczniów szkoły na osiedlu Strzemięcin. O tę pływalnię dopytują grudziądzanie na spotkaniach z prezydentem miasta. Już wcześniej przedstawione zostały wizualizacje i plany obiektu, który jest bardzo potrzebny i mieszkańcy nastawili się, że powstanie.   

Postępowanie przetargowe na wykonawcę basenu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących na Strzemięcinie właśnie trwa. Oferty zostaną otwarte 18 kwietnia.

Jak potrzebę emisji obligacji uzasadniał na sesji Rady Miejskiej prezydent Grudziądza Maciej Glamowski?

– Budowa basenu przyszkolnego na Strzemięcinie to jedna z priorytetowych inwestycji, jaką obiecaliśmy mieszkańcom i chcemy zrealizować – zaznaczył prezydent Maciej Glamowski.  – Bardzo się cieszę, że radni przyjęli projekt uchwały o emisji obligacji. To nam pozwoli dołożyć brakującą kwotę do budowy pływalni a zarazem zachować proinwestycyjność  budżetu miasta.

Emisja obligacji jest sposobem na pozyskanie pieniędzy, by pokryć planowany deficyt budżetu miasta w kwocie 40 milionów złotych, a także na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu emisji papierów wartościowych oraz zaciągniętych pożyczek i kredytów łącznie na 21,5 miliona złotych.

Maryla Rzeszut 

Budowa basenu przy ZSO na Strzemięcinie w Grudziądzu bardzo się przybliżyła.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Grudziądzki samorząd wyemituje w tym roku obligacje na kwotę 61,5 miliona zł. Z tej puli dołoży do budowy basenu na Strzemięcinie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu