Grudziądzkie Nagrody Flisaka 2024 wręczono dziś w teatrze na uroczystej sesji Rady Miejskiej. Kto je odebrał? 5 wybitnych postaci: Wieliczko, Bilski, Kopik, Biedermann i Szukay (zdjęcia)

Otrzymali je (od prawej): PIOTR BILSKI (wybitny fotografik), MARTA WIELICZKO (wicemistrzyni olimpijska, medalistka mistrzostw świata i Europy), CEZARY KOPIK (artysta rzeźbiarz), GERARD SZUKAY (fotografik, chemik, nauczyciel) i JOANNA BIEDERMANN (pilot szybowcowy, balonowy i samolotowy m.in. dreamlinerów, instruktor, mistrzyni świata i Europy) – za nią Flisaka odebrał ZBIGNIEW KOŚCIŃSKI (pilot Aeroklubu Nadwiślańskiego, prezes Fundacji Lotniczy Grudziądz).

Przyznaje je Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. Mówił podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej: – Laureatów łączy Grudziądz, w którym rozwinęli talenty i wykorzystali swoje możliwości. Grudziądz to nie tylko budynki, to przede wszystkim ludzie, którzy tu zamieszkują i tworzą jego atmosferę. Rozpoczynamy świętowanie 733. rocznicy nadania praw miejskich Grudziądzowi. Z tej okazji życzę wszystkim grudziądzankom i grudziądzanom wszelkiej pomyślności, by nasze miasto stawało się coraz lepszym miejscem do życia dla kolejnych pokoleń.

Uroczystą sesję w teatrze prowadził przewodniczący Rady Miejskiej w Grudziądzu Szymon Gurbin. Wśród gości byli m.in. senator Ryszard Bober, honorowa obywatelka Grudziądza Karola Skowrońska i redaktor naczelna Gazety Pomorskiej, Nowości i Expressu Bydgoskiego Alicja Polewska Matusewicz, która wręczyła kwiaty i upominki laureatom: Piotrowi Bilskiemu i Gerardowi Szukayowi.

Na zakończenie uroczystości wystąpiła z zespołem, z krótkim koncertem Marysia Trętkiewicz – młoda, grudziądzka wokalistka, która jest stypendystką prezydenta Grudziądza.      

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Uroczysta sesja Rady Miejskiej w grudziądzkim teatrze rozpoczęła się od hymnu RP.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Grudziądzkie Nagrody Flisaka 2024 wręczono dziś w teatrze na uroczystej sesji Rady Miejskiej. Kto je odebrał? 5 wybitnych postaci: Wieliczko, Bilski, Kopik, Biedermann i Szukay (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu