III Dni Twierdzy Grudziądz. Obóz pod spichrzami, inscenizacja bitwy o miasto z 1807 r. W niedzielę o godz. 10.00 przemarsz przez Bramę Wodną na Rynek (zdjęcia)

8 września na Rynku pojawili się żołnierze a na nadwiślańskich błoniach powstało obozowisko. Odbyły się występy grup  rekonstrukcyjnych. Przedstawiona została inscenizacja bitwy o Grudziądz z 1807 roku.

W niedzielę, 10 września przewidziany jest przemarsz wojsk przez Bramę Wodną na Rynek.

Stowarzyszenie Garnizon Grudziądz założyła grupa pasjonatów historii, zafascynowanych okresem napoleońskim. 10 osób odtwarza żołnierzy, markietanki i ich dzieci.

Garnizon Grudziądz odtwarza jeden z pruskich regimentów piechoty stacjonujących na Cytadeli w Grudziądzu. Żołnierze służący w tym regimencie w większości byli Polakami. Trafili do tej jednostki wskutek przejęcia Grudziądza przez Prusy.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

III Dni Twierdzy Grudziądz. Obóz pod spichrzami, inscenizacja bitwy o miasto z 1807 r. W niedzielę o godz. 10.00 przemarsz przez Bramę Wodną na Rynek (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu