Instalacje fotowoltaiczne montowane są w Szkołach Podstawowych 16, 20, 21 i 7 w Grudziądzu. A w SP 17 trwa termomodernizacja

Fotowoltaika to pierwsza tego typu instalacja w grudziądzkich szkołach.

Prace termomodernizacyjne trwają w budynku Szkoły Podstawowej nr 17 w Grudziądzu.

Montaż fotowoltaiki dobiega końca w Szkole Podstawowej nr 16 i  SP 20. Prowadzony jest także w obiekcie Szkoły Podstawowej nr 21. Zainstalowanie fotowoltaiki przewidziane jest też na budynku SP 7.

Wartość zadania, które ma zostać ukończone jeszcze w grudniu przekracza 610 tysięcy złotych. Projekt w znacznym stopniu finansowany jest ze środków kończącej się perspektywy unijnej. Inwestycja prowadzona jest zgodnie z harmonogramem.

TERMOMODERNIZACJA W „SIEDEMNASTCE”

– Jeszcze do końca roku chcemy zakończyć prace termomodernizacyjne w budynku Szkoły Podstawowej nr 17 w Grudziądzu. Inwestycja ta realizowana jest przy udziale środków z Unii Europejskiej – informuje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. Pozwoli zmniejszyć rachunki za ogrzewanie i poprawi estetykę budynku. Wykonane jest już ogrzewanie, docieplono styropianem całość obiektu. Trwają prace związane z wymianą stolarki okiennej i układana jest warstwa elewacji. Zarówno ta inwestycja, jak instalacje fotowoltaiczne w szkołach są szalenie potrzebne w dobie oszczędzania energii i redukowania jej kosztów.

Termin zakończenia prac upłynie 31 grudnia. Ich koszt to 3,3 miliona zł. Dofinansowanie wynosi 2,8 miliona zł. Projekt jest finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.  

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Instalacje fotowoltaiczne montowane są w Szkołach Podstawowych 16, 20, 21 i 7 w Grudziądzu. A w SP 17 trwa termomodernizacja

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu