Jakie posiłki wolą uczniowie? Najlepiej ze szkolnej kuchni! Grudziądzka „szesnastka” już ma swoją stołówkę

Nową, dobrze wyposażoną, swoją kuchnię ma od niedawna Szkoła Podstawowa nr 16 w Grudziądzu. Zamierzeniem władz miejskich jest, by w nieodległej przyszłości kuchnie powstawały także w innych grudziądzkich szkołach.  

Podczas otwarcia nowej kuchni w Szkole Podstawowej nr 16 w Grudziądzu.

Wiadomo, że uczniowie chętnie korzystają z posiłków serwowanych przez szkolną kuchnię. Już tak jest w Szkole Podstawowej nr 16 w Grudziądzu, w której otwarta została kuchnia. – Im więcej jest takich miejsc tym lepiej dla dzieci i młodzieży oraz nauczycieli – podkreśla Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – W dobrej sytuacji są uczniowie „szesnastki”, którzy w nowym roku szkolnym mogli przystąpić do nauki z dobrze przygotowanym zapleczem, także tym kulinarnym. Chcę by w nieodległej przyszłości tak dobrze wyposażone kuchnie, serwujące posiłki jak domowe, powstawały też w innych grudziądzkich szkołach. Grudziądzkie, szkolne stołówki gotują smacznie  a przede wszystkim zdrowo. Codziennie z posiłków w szkolnych stołówkach korzystają tysiące uczniów. Stworzenie naszym dzieciom możliwie najlepszych warunków rozwoju obejmuje także ich zdrowe żywienie.

W tym roku stołówka w Szkole Podstawowej nr 21 w Grudziądzu wzbogaciła się o sprzęt kuchenny za 88 tysięcy zł., przy 20-procentowym wkładzie miasta. Nowe wyposażenie kuchni na pewno usprawniło pracę personelowi i wpłynęło na smak i jakość przygotowywanych tu potraw. SP nr 21 na Lotnisku uczestniczyła w programie „Posiłek w domu i szkole”.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Jakie posiłki wolą uczniowie? Najlepiej ze szkolnej kuchni! Grudziądzka „szesnastka” już ma swoją stołówkę

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu