Jakie są „Grudziądzkie ślady Powstania Styczniowego”? Dowiemy się z wystawy plenerowej już w czwartek na Rynku  

Obchodzimy 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Uroczyste odsłonięcie ekspozycji w Grudziądzu nastąpi w czwartek, 23 marca o godz. 17.00  w 177. rocznicę urodzin powstańca Jana Cholewicza. Jego grób jest na grudziądzkim Cmentarzu Garnizonowym.

Katalog będzie rozdawany bezpłatnie.

Muzeum im. ks. dra Władysława Łęgi w Grudziądzu pozyskało dofinansowanie na „Grudziądzkie ślady Powstania Styczniowego” w ramach projektu „Powstanie Styczniowe 1863-1864” prowadzonego przez Biuro „Niepodległa”. Wsparcia udzielił także Urząd Miejski w Grudziądzu.

Dzięki temu w interesujący sposób przybliży się odbiorcom grudziądzkie akcenty w Powstaniu Styczniowym. Zarówno lokalnych bohaterów jak i kluczowej dla tego okresu grudziądzkiej Cytadeli.

Grudziądz odgrywał w tamtym czasie bardzo ważną rolę w działalności konspiracyjnej. Stąd przerzucana była do powstańczych oddziałów broń i ochotnicy.

Wystawę będzie można oglądać na grudziądzkim Rynku do 28 kwietnia.

Muzeum przygotowało cały program wydarzeń w ramach projektu „Powstanie Styczniowe 1863-1864”.

W trakcie wszystkich wydarzeń od 23 marca do 27 maja rozprowadzany będzie bezpłatny katalog „Grudziądzkie ślady Powstania Styczniowego”. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Jakie są „Grudziądzkie ślady Powstania Styczniowego”? Dowiemy się z wystawy plenerowej już w czwartek na Rynku  

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu