Jarmark św. Mikołaja otwarty! Iluminacje odpalone, Rynek i Starówka tętni życiem. 7 grudnia od rana Grudziądz w programie telewizyjnym „Pytanie na śniadanie” (zdjęcia)

Planowanych było kilka wejść na żywo na antenę, począwszy od godz. 7.30. Było co pokazać, bo sporo atrakcji mają grudziądzanie podczas Jarmarku św. Mikołaja, który rozpoczął się 6 grudnia a zakończy 10 grudnia.

Przy choince dzieci chętnie fotografowały się ze świętym Mikołajem.

Iluminacje na ślicznej w tym roku choince odpalił prezydent Grudziądza Maciej Glamowski, w obecności Łukasza Kowarowskiego – przewodniczącego Rady Miejskiej i ks. kanonika Dariusza Kunickiego. Wykonana została po raz pierwszy publicznie pastorałka „Kolędowa Moc” powstała wysiłkiem kilkudziesięciu utalentowanych grudziądzan. To bardzo ładny utwór, którego słucha się z przyjemnością i wzruszeniem. Promocja teledysku odbyła się na piętrze Loftu, w świetnej atmosferze (o tym napiszemy oddzielnie, bo to inicjatywa znakomita).

Bohaterem dnia był oczywiście Mikołaj, który przyjechał powozem (czyli umownie –  saniami) a prezydent Maciej Glamowski chętnie wcielił się w jego pomocnika: założył czapkę Mikołaja, wziął kosz ze smakołykami i rozdawał je dzieciom.

RYNEK TĘTNI ŻYCIEM

A wszystko to przy muzyce. Na dużej scenie na Rynku w środę prezentowali się nasi, miejscowi artyści m.in. z Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Były tańce, śpiewy a także muzyka góralska i pieśni z Orawy. Są stoiska z przysmakami i rękodziełem na Rynku. Można zjeść pierożki, chleb ze smalcem czy wypić grzańca. Jest bezpłatna karuzela wiedeńska.

Przy choince odbył się pokaz tańca ognia.

Będą jeszcze koncerty gwiazd, odbywają się warsztaty dla dzieci i rodzin. Jest ulubieniec mieszkańców i turystów gadający Renifer Leonard!  

Na dużej scenie na Rynku wystąpią: Margaret (8 grudnia, godz.19) , Oskar Cyms (9 grudnia, godz. 17.30), De Mono (9 grudnia, godz.19) i Ania Dąbrowska (10 grudnia o godz. 17.00).

Przy ul. Spichrzowej otwarto Chatkę św. Mikołaja (Spichlerz 30).

Warto zajrzeć też na Rybny Rynek, gdzie w Świątecznym Zakątku serwowana jest bezpłatna kawa i herbata oraz zupa dyniowa. Sprzedawane są tu choinki.    

Spichlerz 57 zorganizował bezpłatne, świąteczne warsztaty. Podczas Jarmarku św. Mikołaja w Grudziądzu pojawi się nowość: projekcja mappingowa ze specjalną, świąteczną animacją.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Sprawdźcie program – co i gdzie się dzieje:

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Jarmark św. Mikołaja otwarty! Iluminacje odpalone, Rynek i Starówka tętni życiem. 7 grudnia od rana Grudziądz w programie telewizyjnym „Pytanie na śniadanie” (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu