Jarmark św. Mikołaja w Grudziądzu otwarty! Rozpoczął się 6 grudnia o godz. 10.00 a o 11.00 przybył na Rynek św. Mikołaj (zdjęcia)

W jednego z asystentów św. Mikołaja wcielił się Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. Oficjalnie otworzył jarmark, życząc wszystkim dobrej zabawy i atrakcyjnie spędzonego, przedświątecznego czasu. Później rozdawał dzieciom cukierki z koszyka.

Jarmark otwiera – obowiązkowo ze świętym Mikołajem – prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

Rynek w Grudziądzu żyje handlem, muzyką, iluminacjami, dobrym jedzeniem. Na dużej scenie na Rynku prezentowały się miejscowe chóry i soliści. Dzieci śpiewały kolędy,  piosenki bożonarodzeniowe i o zimie.

Bez przerwy są chętni do jazdy bezpłatną karuzelą wiedeńską.

Ustawiła się kolejka do wiedeńskiej, bezpłatnej karuzeli. W stoiskach wokół Rynku można kupić smakołyki (słodycze, ciasta, swojskie wędliny, napoje), ręcznie wykonane serwetki i dekoracje świąteczne. Serwowany jest grzaniec. Powodzeniem cieszyły się stoiska Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich, w którym uczennice sprzedawały pierniki (paczkowane, po 10 zł), także restauracji „Staromiejska” z daniami domowymi i naturalnymi miodami oraz Koła Gospodyń Wiejskich „Szarnosianki” z pierogami na gorąco, ciastami i różnymi przysmakami. Były też stoiska oferujące barszcz, chleb ze smalcem i ogórkiem, najróżniejsze słodycze.

Bardzo ładnie śpiewały dzieci, m.in. uczniowie z SP nr 18 i przedszkola Bajkolandia. A uczniowie z SP nr 5, ubrani w mikołajkowe czapki przyszli z panią na Rynek, żeby wspólnie  uczestniczyć w jarmarku, bawić się przy choince, poczuć świąteczną atmosferę.   

(marz)

FOT. MARYLA RZESZUT   

Grupa uczennic i uczniów ze swoją panią ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Grudziądzu.
Stoisko Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Grudziądzu. Można tu kupić m.in. pierniki upieczone w szkolnej kuchni!
Koło Gospodyń Wiejskich „Szarnosianki” zapraszają na gorące pierogi, ciasto i inne przysmaki.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Jarmark św. Mikołaja w Grudziądzu otwarty! Rozpoczął się 6 grudnia o godz. 10.00 a o 11.00 przybył na Rynek św. Mikołaj (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu