Jest kolejka firm chętnych do budowy basenu „Delfinek” na Strzemięcinie w Grudziądzu. Ma powstać do 2027 roku (wizualizacja)

Otwarte zostały oferty w przetargu na budowę pływalni przy Zespole Szkół Ogólnokształcących na Strzemięcinie. Jest ich sześć. Wszystkie mieszczą się w ustalonej przez miasto kwocie 45 milionów zł.  

– Duże zainteresowanie firm tą inwestycją daje realne szanse na wyłonienie wykonawcy spośród 6 chętnych już w tym postępowaniu przetargowym – komentuje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Przybliżyliśmy się do budowy pierwszej od wielu lat przyszkolnej pływalni. Najtańsza oferta przewiduje kwotę około 35,6 miliona złotych a najdroższa ponad 44 miliony zł. Miasto zarezerwowało w budżecie na ten cel 45 milionów złotych, z czego 30 milionów pochodzi z programu „Polski Ład”. Pozostała część to wkład własny miasta.

Nastąpi teraz dalsza procedura przetargowa. W ramach tego samego przetargu dziewięć firm zgłosiło oferty do pełnienia nadzoru inwestorskiego.

Budowa „Delfinka” (niektórzy wolą nazwę „Strzemyk”) zaplanowana jest na lata 2024-2027. W ramach inwestycji powstanie basen i bezpieczna droga dojazdowa do nowej pływalni oraz do Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Jest kolejka firm chętnych do budowy basenu „Delfinek” na Strzemięcinie w Grudziądzu. Ma powstać do 2027 roku (wizualizacja)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu