Jest pogoda – są loty! Ekipy balonowe już startują w przedmistrzostwach świata i Pucharze Polski. Od godz. 18.45 wszystkie balony są w powietrzu! Obserwujmy niebo! (zdjęcia)

Dziś (czwartek) o godz. 18.45  balony uczestniczące w zawodach mają być już w powietrzu. Początek konkurencji wyznaczono na godz. 19.00. Rozpoczęły się w Grudziądzu Przedmistrzostwa Świata Juniorów Balonów na Ogrzane Powietrze. W rozgrywanym równolegle Pucharze Polski widzieliśmy na odprawie pilotów grudziądzkich (obecnie w PLL LOT w Warszawie): Joannę Biedermann i Andrzeja Ogonowskiego.

Dzisiejszy, poranny trening ekip startujących w zawodach w Grudziądzu.

Dziś (czwartek) od godz. 18.00 w Grudziądzu na Lotnisku (w pobliżu WZU) zaplanowany jest pokaz balonowy.

W hali Olimpii Grudziądz jest biuro zawodów. Piloci siedzieli z laptopami i wyliczali dane niezbędne do precyzyjnego przelotu zawodniczego. Oprócz pilotów – juniorów, którzy trenują w Grudziądzu przed mistrzostwami świata w 2023 roku, są piloci balonowi bardzo doświadczeni, którzy startują w Pucharze Polski, rozgrywanym równolegle z przedmistrzostwami świata.

Wśród pilotów na odprawie byli m.in. Joanna Biedermann i Andrzej Ogonowski. Trzymamy za nich kciuki! FOT. MARYLA RZESZUT

– Balony rywalizujące w zawodach do godz. 18.45 muszą być w powietrzu. Skąd startują? Każdy pilot wybiera sobie odpowiednie miejsce – wyjaśnia Beata Adwent, rzeczniczka Grudziądzkiego Klubu Balonowego i przedmistrzostw świata.

Tak więc jest właśnie w tej chwili pora, że można wkrótce zobaczyć balony płynące po niebie…  Jeden, biało-niebieski nad Tarpnem już przeleciał… Wkrótce kilkanaście innych, w tym Gaspol.

Przed halą Olimpii ulokowało się wiele pojazdów z przyczepami, w których umieszczone są balony. Wyróżniały się ekipy z Polski i kilku krajów Europy.

Tekst i foto: Maryla Rzeszut

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Jest pogoda – są loty! Ekipy balonowe już startują w przedmistrzostwach świata i Pucharze Polski. Od godz. 18.45 wszystkie balony są w powietrzu! Obserwujmy niebo! (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu