Klub Koalicji Obywatelskiej w Grudziądzu „rozdaje karty”. Wybrani są: przewodniczący Rady Miejskiej i dwaj wiceprzewodniczący. Sesja Rady Miejskiej (zdjęcia, wideo)

Wiadomo, że prezydentem Grudziądza został Maciej Glamowski a przewodniczącym Rady Miejskiej Szymon Gurbin. Wiceprzewodniczącymi RM zostali Paweł Napolski i Jakub Kopkowski. Radni wybrali szefów stałych komisji i zastępców przewodniczącego RM.

Paweł Napolski, dotychczasowy wiceprzewodniczący Rady Miejskiej został przewodniczącym klubu Koalicji Obywatelskiej. Wśród grudziądzan pojawiło się przypuszczenie, że może będzie przewodniczącym Rady Miejskiej, jednak on sam zaprzeczył, by istniały takie plany. A może zostanie wiceprezydentem Grudziądza? – Nie „polujemy” na stanowiska. Jest wiele sposobów na realizowanie obietnic wyborczych pracując jako radny czy w komisji Rady Miejskiej – odpowiedział dyplomatycznie Paweł Napolski. – Na pewno wykonamy nasz program przedstawiony mieszkańcom, którzy nas tak zdecydowanie poparli.

Paweł Napolski (z lewej, obecny przewodniczący klubu radnych KO) i Tomasz Smolarek, poprzedni przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej.

Faktem jest, że to Koalicja Obywatelska zgarnęła w wyborach w Grudziądzu najwięcej mandatów (10) i zapewne liczy na odgrywanie w grudziądzkim samorządzie adekwatnej do tego wyniku roli. Także Sojusz Obywatelski Grudziądz M. Glamowski z 7 mandatami jest wśród „rozdających karty”… A kogo prezydent Grudziądza Maciej Glamowski wskaże na swoich zastępców? Na tę decyzję trzeba trochę poczekać. Nieoficjalnie wymienia się kilka nazwisk, ale dwa z nich są najbardziej prawdopodobne.

Jedną z nowych radnych jest Ewelina Dąbrowska (Koalicja Obywatelska), która oswaja się z nową funkcją. – Zdaję sobie sprawę, że w swojej działalności w samorządzie skupię się nie tylko na teatrze, który jest mi bliski – zaznacza. – Na pewno będę wspierać kulturę, ale też inne projekty ważne dla grudziądzan. Jednym z moich pomysłów jest zorganizowanie atrakcyjnych koncertów dla najmłodszych mieszkańców, którzy mogliby obejrzeć ciekawe występy swoich rówieśników a także sami realizować muzyczne pasje. Dzieci powinny mieć dobrą scenę do prezentacji swoich talentów.

Nowy radny to także Roman Sarnowski (Nowa Droga Czas Grudziądza), którego znamy m.in. z działalności z patriotyczną młodzieżą. Zwykle w mundurze wojskowym lub moro, tym razem w eleganckim garniturze w przerwie I sesji Rady Miejskiej IX kadencji powiedział: – Zostałem radnym, ale oczywiście będę nadal prowadzić moją dotychczasową działalność, zaś podczas sesji Rady Miejskiej – przypuszczam, że nie raz zagłosuję przeciw lub zaprezentuję inną opinię niż ma większość w Radzie Miejskiej.

No cóż, dyskusja i ścieranie się poglądów jest wskazane, by wypracować dobre dla mieszkańców decyzje.

Także nowym radnym jest były dziennikarz Przemysław Decker (Sojusz Obywatelski Grudziądz M. Glamowski), który zauważył: – Zawsze byłem po tej drugiej stronie. Teraz muszę się oswoić z nową rolą, w polityce.

Na piątkowej sesji przewidziane jest m.in. głosowanie w sprawie powołania przewodniczących komisji Rady Miejskiej. A komu powierzone zostaną funkcje wiceprezydentów Grudziądza – zależy od wyboru i decyzji prezydenta Macieja Glamowskiego.

TEKST, FOT I WIDEO: MARYLA RZESZUT

Zobaczcie ślubowanie radnych nowej Rady Miejskiej w Grudziądzu (IX kadencji). Posłuchajcie, co obiecali wyborcom:

Rada Miejska w Grudziądzu w nowym składzie. Ślubowanie.
Paweł Napolski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Grudziądzu, przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej – najsilniejszego w samorządzie.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Klub Koalicji Obywatelskiej w Grudziądzu „rozdaje karty”. Wybrani są: przewodniczący Rady Miejskiej i dwaj wiceprzewodniczący. Sesja Rady Miejskiej (zdjęcia, wideo)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu