Jest projekt i pozwolenie na budowę basenu przy szkole na Strzemięcinie. Otwarcie ofert 28 kwietnia. Miasto ma 30 mln zł. na tę inwestycję

Na spotkaniu prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego z mieszkańcami Strzemięcina dużo czasu zajęły kwestie związane z budową basenu przy szkole.  

Budowa basenu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących na Strzemięcinie w Grudziądzu powinna się rozpocząć jeszcze w pierwszej połowie tego roku. W nowym obiekcie znajdzie się jedna niecka pływacka, dwie rekreacyjne oraz strefa rekreacji i gastronomii. Wykonana już jest dokumentacja projektowa i uzyskano pozwolenie na budowę. Inwestycja kosztować będzie około 30 milionów zł.  

Liczyliśmy na środki zewnętrzne na budowę tego basenu. Jednak pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy wciąż w Polsce nie ma a Grudziądz ma słabą, przestarzałą infrastrukturę basenową – mówił prezydent Maciej Glamowski na spotkaniu z mieszkańcami. – Na Strzemięcinie już w latach 80. zbierano datki na budowę basenu. Najwyższy czas, żeby powstał. Mamy w budżecie miasta 30 milionów zł. na budowę tej pływalni.

Mieszkańcy dopytywali prezydenta Macieja Glamowskiego o drogę dojazdową i 7 miejsc parkingowych, które przeszkadzają lokatorom bloku z mieszkaniami po stronie przyszłego basenu. – Już z jednej strony bloku mamy parking to przynajmniej z drugiej chcielibyśmy mieć spokój i ciszę – mówiła jedna z kobiet.

Tylko że teren przeznaczony na basen jest i tak maksymalnie wykorzystany. W pobliżu nie ma parceli miejskich, większość to własność wspólnot.  

– Basen był już zaplanowany w tym miejscu prawie 50 lat temu. I zawsze był przewidziany korytarz z przejściem do basenu. Parking główny będzie od strony szczytu basenu.  Obiekt ten musi mieć drogę ewakuacyjną, od niej nie odstąpimy. Przebiegać będzie wzdłuż basenu – tłumaczył prezydent Maciej Glamowski. – Parking jest oddalony 27 metrów od bloków. Czy można te 7 miejsc parkingowych przenieść gdzie indziej? Praktycznie nie ma tu pola manewru, ale spróbujemy to przeanalizować. Przede wszystkim teraz ta szkoła w ogóle nie ma dostępności do drogi publicznej. To jest niedopuszczalne. Kiedyś tak budowano, ale dziś byłoby to niemożliwe ze względów bezpieczeństwa. Musi być droga ewakuacyjna przy szkole a teraz jej nie ma.

Mieszkańcy pytali też o wycinkę 17 drzew, których im bardzo szkoda. Wyjaśniono podczas spotkania, że jesienią posadzonych będzie więcej, bo aż 27 drzew o określonej grubości i wysokości. Może nawet dosadzi się o kilkanaście więcej.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Jest projekt i pozwolenie na budowę basenu przy szkole na Strzemięcinie. Otwarcie ofert 28 kwietnia. Miasto ma 30 mln zł. na tę inwestycję

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu