Jest projekt i pozwolenie na budowę basenu przy szkole na Strzemięcinie. Otwarcie ofert 28 kwietnia. Miasto ma 30 mln zł. na tę inwestycję

Na spotkaniu prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego z mieszkańcami Strzemięcina dużo czasu zajęły kwestie związane z budową basenu przy szkole.  

Budowa basenu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących na Strzemięcinie w Grudziądzu powinna się rozpocząć jeszcze w pierwszej połowie tego roku. W nowym obiekcie znajdzie się jedna niecka pływacka, dwie rekreacyjne oraz strefa rekreacji i gastronomii. Wykonana już jest dokumentacja projektowa i uzyskano pozwolenie na budowę. Inwestycja kosztować będzie około 30 milionów zł.  

Liczyliśmy na środki zewnętrzne na budowę tego basenu. Jednak pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy wciąż w Polsce nie ma a Grudziądz ma słabą, przestarzałą infrastrukturę basenową – mówił prezydent Maciej Glamowski na spotkaniu z mieszkańcami. – Na Strzemięcinie już w latach 80. zbierano datki na budowę basenu. Najwyższy czas, żeby powstał. Mamy w budżecie miasta 30 milionów zł. na budowę tej pływalni.

Mieszkańcy dopytywali prezydenta Macieja Glamowskiego o drogę dojazdową i 7 miejsc parkingowych, które przeszkadzają lokatorom bloku z mieszkaniami po stronie przyszłego basenu. – Już z jednej strony bloku mamy parking to przynajmniej z drugiej chcielibyśmy mieć spokój i ciszę – mówiła jedna z kobiet.

Tylko że teren przeznaczony na basen jest i tak maksymalnie wykorzystany. W pobliżu nie ma parceli miejskich, większość to własność wspólnot.  

– Basen był już zaplanowany w tym miejscu prawie 50 lat temu. I zawsze był przewidziany korytarz z przejściem do basenu. Parking główny będzie od strony szczytu basenu.  Obiekt ten musi mieć drogę ewakuacyjną, od niej nie odstąpimy. Przebiegać będzie wzdłuż basenu – tłumaczył prezydent Maciej Glamowski. – Parking jest oddalony 27 metrów od bloków. Czy można te 7 miejsc parkingowych przenieść gdzie indziej? Praktycznie nie ma tu pola manewru, ale spróbujemy to przeanalizować. Przede wszystkim teraz ta szkoła w ogóle nie ma dostępności do drogi publicznej. To jest niedopuszczalne. Kiedyś tak budowano, ale dziś byłoby to niemożliwe ze względów bezpieczeństwa. Musi być droga ewakuacyjna przy szkole a teraz jej nie ma.

Mieszkańcy pytali też o wycinkę 17 drzew, których im bardzo szkoda. Wyjaśniono podczas spotkania, że jesienią posadzonych będzie więcej, bo aż 27 drzew o określonej grubości i wysokości. Może nawet dosadzi się o kilkanaście więcej.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Jest projekt i pozwolenie na budowę basenu przy szkole na Strzemięcinie. Otwarcie ofert 28 kwietnia. Miasto ma 30 mln zł. na tę inwestycję

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu