30 lat działa w Grudziądzu Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka. Uroczysta gala w teatrze z udziałem marszałka województwa (zdjęcia)

Uhonorowano wieloletnią, bezcenną i wszechstronną działalność na rzecz osób niepełnosprawnych pod kierunkiem Krystyny Grabowskiej. Marszałek Piotr Całbecki oraz prezydent Grudziądza Maciej Glamowski i wiceprezydent Róża Lewandowska dziękowali osobom zaangażowanym w działalność Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka.

Trzydziestolecie działalności to okazja do wyrażenia wdzięczności honorowej prezes Centrum – Krystynie Grabowskiej a także wielu innym osobom, które przez wiele lat, z zaangażowaniem pracowały dla dobra niepełnosprawnych. Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza wręczył listy gratulacyjne przedstawicielom różnych specjalności, m.in. lekarzom, trenerom, informatykowi, księgowej.

Podczas gali w teatrze głos zabrał m.in. Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego i Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. Podkreślili ogromne znaczenie pracy na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Multimedialna prezentacja przybliżyła uczestnikom uroczystości wieloletnią działalności Stowarzyszenia.

Gościem honorowym był Tadeusz Woźniak, od lat związany z działalnością artystyczną niepełnosprawnych. Otrzymał wyróżnienie za trud włożony w tworzenie uzdolnionym niepełnosprawnym artystom możliwości rozwijania ich twórczych pasji i w prezentowanie ich talentów szerokiej publiczności. Tadeusz Woźniak promuje także ideę Teatru Życia im. ks. Biskupa Jana Chrapka, którego artyści również pojawili się na scenie CK Teatr w Grudziądzu. Oprawę muzyczną jubileuszowej uroczystości zapewnił Zbigniew Poliszczuk.

– Centrum Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych to miejsce ludzi twardych i niezłomnych, a jednocześnie pełnych mądrej i świadomej miłości – podkreślił prezydent Maciej Glamowski. – Miłość zawsze łączy się z ofiarą. Nie ma takiej miłości, dla której niczego się nie zostawia ani niczego nie traci. Miłość wymaga i oczekuje poświęceń.

Zwracając się do honorowej prezes Centrum Rehabilitacji Krystyny Grabowskiej oraz innych osób pracujących na rzecz tego stowarzyszenia prezydent Grudziądza podziękował im jako świadkom i posłańcom dobra. Podkreślił, że to dzięki ludziom takim jak oni świat staje się lepszym miejscem do życia dla wszystkich.

W uroczystej gali uczestniczyli też m.in. Łukasz Kowarowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Grudziądzu i Paweł Napolski z biura poselskiego Tomasza Szymańskiego, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Grudziądzu i wiceprezydent Szymon Gurbin.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

30 lat działa w Grudziądzu Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka. Uroczysta gala w teatrze z udziałem marszałka województwa (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu