Kawa i rozmowy z prezydentem. Los Angeles Trio czarowało muzyką. Pośmialiśmy się na przedwojennej komedii. Góra Zamkowa centrum życia kulturalnego (wideo, zdjęcia)

Góra Zamkowa tętniła życiem w sobotę, 13 sierpnia. Od godz. 18 kawą i słodyczami częstował prezydent Grudziądza Maciej Glamowski. Wielu mieszkańców w rozmowach zgłaszało mu sprawy swoje i miasta. Trzech dżentelmentów w kapeluszach – Los Angeles Trio znakomicie grało nastrojową muzykę a gdy zapadł zmrok, obejrzeliśmy film retro „Piętro wyżej” z Eugeniuszem Bodo.

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza częstował słodyczami i rozmawiał z mieszkańcami.

Letnia, słoneczna pogoda przyciągnęła mieszkańców na kawę z prezydentem Grudziądza. Przez półtorej godziny „ojciec miasta” – Maciej Glamowski częstował grudziądzan słodyczami z koszyka. Była atmosfera do rozmów, dyskusji, uwag. Obsługa kawiarni na Górze Zamkowej serwowała kawkę z mlekiem lub bez. Mnóstwo osób przewinęło się przez taras, z którego rozpościera się przepiękny widok na dolinę Wisły.

Elegancki swing Los Angeles Trio. Brawa za solówki

Wielu miłośników dobrej muzyki wypełniło plenerową widownię pod wieżą Klimek, by posłuchać jak gra Los Angeles Trio czyli Bogdan Hołownia (klawisze), Andrzej „Bruner” Gulczyński (kontrabas) i Józef Eliasz (perkusja). Bogdan Hołownia już na początku przyznał: – Jesteśmy w wyjątkowym miejscu. Słyszeliśmy o koncertach na Górze Zamkowej w Grudziądzu, ale gdy się widzi to miejsce na własne oczy to dopiero można sobie uświadomić, jak jest pięknie…

I popłynęła świetna muzyka z lat międzywojennych, m.in.  kompozycje Szpilmana i Warsa. Elegancka muzyka eleganckich mistrzów, relaksacyjna, idealna na sobotni, letni wieczór. Przy tak wykonanych utworach można się całkowicie wyluzować, odstresować i rozmarzyć… Muzyków za solówki publiczność nagradzała brawami. Bisowali.  

Po bardzo dobrym koncercie obejrzeliśmy film z serii „W starym kinie”, które wciąż ma swój niezaprzeczalny urok. W filmie komediowym „Piętro wyżej”  grali: Eugeniusz Bodo, Józef Orwid i Helena Grossówna. Plenerowe kino pod gwiazdami ma swój niepowtarzalny urok: czasem przeleci nad głową nietoperz czy ptak, powieje łagodny zefirek, zaszumią drzewa… Migały lampiony zapalone na murku wokół starej fontanny, świeciły gwiazdy (księżyc też), pogoda – jak zamówiona na sobotni wieczór. Publiczność opuszczała Górę Zamkową około 22.15 żegnając się z Beatą Kastner z CK Teatr do następnego koncertu (na Rynku 20 sierpnia, Adam Zalewski Trio). Plenerowe kino ma już swoich zwolenników. Kto nie był, przy najbliższej okazji powinien się wybrać. Czyli dopiero za rok…

Koncert i film przygotowany był w ramach festiwalu Lato na Starym Mieście w Grudziądzu.

Tekst, fot, wideo: Maryla Rzeszut

Letnie kino na zakończenie sobotniego wieczoru: film „Piętro wyżej” z Eugeniuszem Bodo.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Kawa i rozmowy z prezydentem. Los Angeles Trio czarowało muzyką. Pośmialiśmy się na przedwojennej komedii. Góra Zamkowa centrum życia kulturalnego (wideo, zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu