Kiedy Budimex rozpocznie przebudowę zabytkowego dworca kolejowego w Grudziądzu? Pod koniec kwietnia 2024 roku. Na razie trwa etap projektowy


Diana Zyglewska, specjalista ds. public relations Budimexu informuje: – Zgodnie z zapisami umowy przejęcie placu budowy nastąpi po etapie projektowym czyli pod koniec kwietnia 2024 r.

Dworzec kolejowy w Grudziądzu. Fot. MARYLA RZESZUT

– Mniej więcej w tym terminie nastąpi również zmiana organizacji ruchu związana z uruchomieniem dworca tymczasowego. Tunel zostanie zamknięty w obrysie budynku, a przejścia na perony odbywać się będzie przez tymczasowe przejście przez tory – dodaje pani Diana Zyglewska. – Obiekt jest pod opieką konserwatora zabytków. Roboty mają być zakończone w 87 tygodni licząc od momentu zawarcia umowy.

Budimex podpisał umowę na modernizację zabytkowego dworca kolejowego PKP w Grudziądzu. Zakres pracy, jakie wykona firma to m.in. wymiana fasady zewnętrznej z konstrukcją oraz stolarką, docieplenie budynku od zewnątrz oraz naprawa dachu, na którym zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne. Wartość kontraktu to 59,9 mln zł.

Budimex przebuduje też i wyremontuje wnętrze z zachowaniem i odtworzeniem elementów historycznych a sufit podwieszany z płyt pilśniowych zostanie zastąpiony płytami laminowanymi HPL. Renowacji zostanie poddana także metaloplastyka oraz – po uprzednim oczyszczeniu – kamienne okładziny.

Dworzec PKP Grudziądz został wybudowany w latach 1963-1965 według projektu Zbigniewa Czekanowskiego i jest cennym przykładem powojennego modernizmu. Oddany do użytku z okazji 900-lecia Grudziądza, został wpisany do rejestru zabytków w roku 2021.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Kiedy Budimex rozpocznie przebudowę zabytkowego dworca kolejowego w Grudziądzu? Pod koniec kwietnia 2024 roku. Na razie trwa etap projektowy

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu