Kobieta w roli głównej! Muzyczny salon w grudziądzkim teatrze stworzyli chórzyści The G Singers, orkiestra pod dyrekcją Orlina Bebenowa i… publiczność (zdjęcia)  

Przy wejściu do teatru wszystkie panie witał, wręczając tulipany, patron wydarzenia Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. Koncert „Najpiękniejsza w kadrze i piosence” był prezentem dla pań z okazji niedawnego Dnia Kobiet.

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza do kobiet: – Celebrujemy każdy dzień z wami. Bez was życie byłoby niemożliwe. Życzę wam wszelkiej pomyślności, radości, zdrowia, samorealizacji.

Widownię wypełniła przede wszystkim płeć piękna, ale nie tylko. Życzenia dla wszystkich pań skierował ze sceny prezydent Maciej Glamowski. Wraz z Aleksandrą Drozdecka przywitał publiczność a wiersz o kobiecie przeczytał Marcin Zygmunt, prezes chóru The G Singers.  

Wystąpił chór The G Singers prowadzony przez Aleksandrę Drozdecką  i Orkiestra Salonowa Moderato pod dyrekcją Orlina Bebenowa. Koncert prowadził i o historii kina opowiadał Adam Gajewski.

Mieliśmy więc w poniedziałkowy wieczór w teatrze muzyczny salon z pięknymi, niezapomnianymi piosenkami ze znanych filmów. Były przedwojenne („Ach śpij, kochanie”, „Już taki jestem zimny drań”, „Ach, jak przyjemnie” czy „Ta mała piła dziś”…) i współczesne a na widowni pojawiały się postacie – urwis z procą, który strzelał do publiczności i orkiestry (na szczęście z papierowych kulek), panienka w koszuli nocnej, która nie chce spać albo owa pani, która piła dziś… i przy okazji poczęstowała kieliszkiem dyrygenta.

Chór The G Singers śpiewał też znane utwory „Skaldów” a Orkiestra Salonowa Moderato wykonała muzykę filmową (m.in. z „07 zgłoś się” i będący niezmiennie na fali „Sway” Deana Martina). Były też popisy solowe, kobiecego trio i duetu. Publiczność bawiła się świetnie. A najlepiej na zakończenie, kiedy to „O bella, ciao” – popularny utwór rewolucyjny zaśpiewał … dyrygent Orkiestry Salonowej Moderato Orlin Bebenow! Tę antyfaszystowską piosenkę włoskich partyzantów („Żegnaj, piękna”) natychmiast podchwyciła publiczność i nagrodziła owacją.

TEKST, FOT. i WIDEO: MARYLA RZESZUT

„O bella, ciao” – piosenkę włoskich partyzantów śpiewa – z grudziądzką publicznością – Orlin Bebenow, dyrygent Orkiestry Salonowej Moderato.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Kobieta w roli głównej! Muzyczny salon w grudziądzkim teatrze stworzyli chórzyści The G Singers, orkiestra pod dyrekcją Orlina Bebenowa i… publiczność (zdjęcia)  

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu