Kolędy i pastorałki na 20-lecie Towarzystwa Przyjaciół Downa. Pełna widownia, wzruszający występ

Niecodzienny koncert bożonarodzeniowy odbył się w grudziądzkim teatrze. Uświetnił jubileusz 20-lecia Towarzystwa Przyjaciół Downa. Wykazał, jak wielu życzliwych ludzi jest wokół chorych na zespół Downa.

Patronat nad koncertem objął Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. Wspiera on także całą działalność Towarzystwa Przyjaciół Downa: upowszechnianie wiedzy o tym schorzeniu, wielopłaszczyznową pomoc dla osób nim dotkniętych, usuwanie chorym barier i przeszkód.

Koncert kolęd i pastorałek przypomniał o wielu potrzebach dzieci i dorosłych dotkniętych chorobą Downa i był dobrą okazją do wspólnej radości w okresie bożonarodzeniowym.

Na wypełnionej widzami widowni byli także Maciej Glamowski – prezydent Grudziądza i Róża Lewandowska – wiceprezydent.  

Prezydent Maciej Glamowski podkreślił: – Osoby borykające się z niepełnosprawnościami żyją wśród nas i chcemy, by w ich codziennym życiu było coraz mniej barier. Dziękuję za to, że pani Hanna Pęksa, prezes grudziądzkiego Towarzystwa Przyjaciół Downa organizowała to wspaniałe wydarzenie i mieliśmy możliwość wysłuchania bożonarodzeniowego repertuaru w pierwszorzędnym wykonaniu jego podopiecznych i sympatyków. To był piękny i wzruszający koncert.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Kolędy i pastorałki na 20-lecie Towarzystwa Przyjaciół Downa. Pełna widownia, wzruszający występ

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu