Kolędy i pastorałki zabrzmiały w Ognisku Pracy Pozaszkolnej. W jury konkursu był Daniel Grzybowski (wyniki i dużo zdjęć)

Powiało świętami Bożego Narodzenia… Rywalizacja była ważna, ale liczył się nastrój, radość i satysfakcja z występu.

Uczestnicy konkursu udowodnili, że dobrze znają piękne kolędy i pastorałki i mają wokalny talent! Nie bez znaczenia była dla nich obecność w jury znanego m.in. z The Voice of Poland Daniela Grzybowskiego i pani Aleksandy Drozdeckiej a występom przysłuchiwał się znany grudziądzki muzyk Maciej Gburczyk, jeden z organizatorów. Wszyscy wykonawcy bardzo się starali tym bardziej, że wśród publiczności była m.in. wiceprezydent Grudziądza Róża Lewandowska.  

– Miałam niesamowitą przyjemność uczestniczyć w konkursie kolęd, pastorałek i piosenek bożonarodzeniowych. To było magiczne wydarzenie, pełne pięknej muzyki i wzruszeń – mówiła wiceprezydent Róża Lewandowska Grudziądza. – Wspaniałe występy uczestników stworzyły  atmosferę świąteczną i pełną radości. Dziękuję wszystkim za udział. Gratuluję wykonawcom talentu i zaangażowania.

Pomysłodawcy i organizatorzy tego konkursu: Maciej Gburczyk i Andrzej Orzechowski oraz dyrektor Arkadiusz Elszkowski też zasłużyli na wielkie brawa. Występy oceniało jury w składzie: Barbara Małkiewicz (przewodnicząca), Aleksandra Drozdecka i Daniel Grzybowski.

Wyniki I Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych „Hej kolęda, kolęda” w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu

W gronie przedszkolaków: I miejsce – Amelia Kowalska (Niepubliczne Przedszkole Leśne „Sikorka” w Grudziądzu), II miejsce – Lidia Olszewska (OPP w Grudziądzu), III miejsce – Iga Grążawska (Przedszkole przy NSP w Węgrowie). Wyróżnienie: Maria Besel (Przedszkole Miejskie Strzemięcin)

W kategorii szkół podstawowych, klasy I-III: I m. – Franciszek Podziawo (SP w Dusocinie), II m. – Antonina Acho (NSP w Węgrowie), III m. – Weronika Michaelis (Studio wokalne „Poznanie z głosem” D. Cichockiej). Wyróżnienia: Martyna Długosz (OPP w Grudziądzu), Lena Korbik (NSP w Węgrowie)

W kategorii szkół podstawowych, klasy IV-VI: I m. – Julia Kowalska (SP nr4 w Grudziądzu), II m. – Zofia Tarkowska (SM Yamaha w Grudziądzu), III m. – Malwina Warzyńska (Studio wokalne  „Poznanie z głosem” D. Cichockiej). Wyróżnienia: Maja Bruszkiewicz (SP w Dusocinie), Przemysław Kucharski (SP nr7 w Grudziądzu), Wiktoria Wyrostkiewicz (SM Yamaha w Grudziądzu), Paulina Orzeszyna (Studio wokalne „Poznanie z głosem” D.  Cichockiej)

W kategorii szkół podstawowych, klasy VII-VIII: I m. – Lena Karaś (NSP w Węgrowie), II m. – Julia Heba (OPP w Grudziądzu), III m. – Kinga Lewandowska (OPP w Grudziądzu).

W kategorii szkół średnich: I m. – Agata Korzeniak (I LO w Grudziądzu), II m. – Kinga Kamińska (III LO w Grudziądzu), III m. – Julia Pietkiewicz (Studio wokalne „Poznanie z głosem” D. Cichockiej). Wyróżnienia: Anna Kminikowska (SM Yamaha w Grudziądzu, Wiktor Rutyna (III LO w Grudziądzu), Klaudia Heidek (II LO w Grudziądzu), Patrycja Wierzchowska (OPP w Grudziądzu)

Konkurs wsparli: Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Grudziądzu fundując nagrody, Wydział Kultury UM w Grudziądzu przygotował torebki z książkami oraz Sklep Muzyczny „Krys”.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Kolędy i pastorałki zabrzmiały w Ognisku Pracy Pozaszkolnej. W jury konkursu był Daniel Grzybowski (wyniki i dużo zdjęć)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu