Koncert „Nie mówię żegnaj” pamięci nieżyjącego wokalisty i kompozytora Macieja Kossowskiego – 26 lutego w teatrze. Biletów nie ma. Będzie powtórzony?

Wykonawcy wystąpią gratis. Nie wezmą honorarium. Poprzez występ w niedzielę, na scenie grudziądzkiego teatru chcą oddać hołd słynnemu Maciejowi Kossowskiemu (rodem z Grudziądza), który zmarł niedawno w Nowym Jorku. Przywołają pamięć o nim.  

Po generalnej próbie rozniosła się wieść, że szykuje się znakomity koncert. Grudziądzcy wokaliści, instrumentaliści, zespoły wystąpią w repertuarze grudziądzanina – Macieja Kossowskiego. Powrócą – w nowej wersji – znane do dziś piosenki z lat 60. i 70. „Wyciekają” z teatru informacje, że interpretacje tych przebojów są naprawdę świetne i wielu grudziądzan (a może i mieszkańców regionu) będzie żałować, że zabrakło biletów.

Nie chwalimy dnia przed zachodem słońca i poczekamy na koncert , który zapowiada się atrakcyjnie, a czy taki będzie? Przekonamy się. Ale już teraz wiele osób chciałoby obejrzeć ten koncert chociażby dlatego, że przeboje słynnego grudziądzanina wykonają grudziądzcy artyści. A lista wykonawców mówi, że „niewypału” nie będzie…

Jakie utwory zabrzmią? Zapewne tytułowa „Nie mówię żegnaj”, ale i „Dwudziestolatki”, „Wakacje z blondynką”, „Agatko, pocałuj” – to te, które sam wykonywał, ale przecież komponował dla innych, m.in. Kasi Sobczyk (np. „Był taki ktoś”).

Koncertowi patronuje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

Maryla Rzeszut

Wśród wykonawców – Grudziądzka Orkiestra Dęta.
Na scenie teatru, w koncercie „Nie mówię żegnaj” pojawi się także grudziądzki duet Edmund Otremba i Teresa Chodyna. FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Koncert „Nie mówię żegnaj” pamięci nieżyjącego wokalisty i kompozytora Macieja Kossowskiego – 26 lutego w teatrze. Biletów nie ma. Będzie powtórzony?

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu