Książkomat już działa przed Biblioteką Miejską przy ul. Legionów 28 w Grudziądzu. Przez całą dobę! Podajemy zasady korzystania

Czytelnicy mogą przez 24 godziny na dobę korzystać z nowoczesnego, praktycznego udogodnienia. Mogą odbierać zamówione książki o dowolnej porze. Możliwe jest także ich zwracanie, także pozycji wypożyczonych w grudziądzkich filiach.

Przebudowany ogród frontowy przed Biblioteką to nie koniec zmian przed tym gmachem. Przed Biblioteką przy ul. Legionów 28 pojawił się książkomat.

Pobieranie i zwrot książek staje się prostszy, gdyż czytelnicy nie są już ograniczeni godzinami otwarcia Biblioteki Głównej.
Działa trochę podobnie jak paczkomat.
Składa się zamówienie poprzez katalog online szukamksiążki.pl zamieszczony na stronie internetowej naszej Biblioteki. Po dostarczeniu zamówionej pozycji do książkomatu czytelnik otrzyma powiadomienie e-mail z informacją, do kiedy należy ją odebrać. Czytelnik identyfikuje się w książkomacie, skanując kartę biblioteczną lub wpisując jej numer za pomocą klawiatury dotykowej. Urządzenie automatycznie otwiera schowek z zamówionym tytułem.

Do otwarcia skrytki potrzebna jest karta biblioteczna (lub jej numer, który należy wpisać w odpowiednim miejscu). Zwrot materiałów bibliotecznych będzie widoczny na koncie czytelnika dopiero po wyjęciu zawartości skrytki i weryfikacji przez bibliotekarza.

Zasady korzystania z książkomatu są klarowne i proste. Informacje związane z użytkowaniem są dostępne na stronie internetowej Biblioteki Miejskiej im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu. Strona internetowa: www.biblioteka.grudziadz.pl

Książkomat to krok w przyszłość czytelnictwa. Szybki, wygodny i dostępny dla wszystkich mieszkańców Grudziądza.

Książkomat został kupiony w ramach projektu „Modernizacja gmachu głównego Biblioteki Miejskiej im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu wraz z wyposażeniem i renowacją ogrodu”. Projekt dofinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, Priorytet 2 „Infrastruktura Bibliotek 2021–2025” oraz środków Gminy-Miasto Grudziądz.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

ZASADY KORZYSTANIA Z KSIĄŻKOMATU

1. Książkomat to samoobsługowe urządzenie, pozwalające na odbiór zamówionych wcześniej książek z Biblioteki Głównej przy ul. Legionów 28.

2. Do książkomatu można zwracać książki z Biblioteki Głównej i wszystkich filii.

3. Czytelnik korzysta z książkomatu za pomocą ważnej karty bibliotecznej. Z wypożyczeń z książkomatu mogą korzystać czytelnicy, którzy nie mają żadnych zobowiązań wobec biblioteki.

4. Czytelnik dokonuje rezerwacji do książkomatu samodzielnie, poprzez katalog online: szukamksiążki.pl, zamieszczony na stronie internetowej biblioteki, za pośrednictwem konta czytelnika, zaznaczając jako opcję odbioru „Książkomat”.

5. Po dostarczeniu zamówionej pozycji do książkomatu, czytelnik otrzyma powiadomienie drogą elektroniczną z informacją, do kiedy wybrana pozycja będzie oczekiwać na odbiór. Termin odbioru z książkomatu wynosi 5 dni roboczych.

6. Do książkomatu można zamówić łącznie do 5 egzemplarzy ze zbiorów Wypożyczalni Głównej, Działu dla Dzieci i Młodzieży oraz Czytelni Głównej.

7. Po odebraniu rezerwacji lub zwrocie książek do książkomatu, czytelnik jest zobowiązany zamknąć skrytkę.

8. Zwrot książek, zarejestrowany przez książkomat, będzie widoczny na koncie czytelnika dopiero po wyjęciu zawartości skrytki i weryfikacji przez bibliotekarza.

9. Książki należy wkładać pojedynczo, skanując przy tym każdą z nich.

10. Książki będą odbierane i dostarczane do książkomatu w godzinach pracy biblioteki.

11. Zwrot książek przetrzymanych powoduje zatrzymanie dalszego naliczania kary, ale nie zwalnia z obowiązku uregulowania naliczonych należności.

12. Awaria książkomatu nie zwalnia z obowiązku terminowego zwrotu zbiorów.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Książkomat już działa przed Biblioteką Miejską przy ul. Legionów 28 w Grudziądzu. Przez całą dobę! Podajemy zasady korzystania

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu