Kto chce przejechać się przegubowym MAN-em, w pełni elektrycznym? W Grudziądzu testowany jest od dziś w dni powszednie na linii nr 3

MZK informuje, że od 18 grudnia do 5 stycznia 2024 roku testowany będzie w Grudziądzu elektryczny autobus przegubowy udostępniony przez firmę MAN Polska.

Pasażerowie mają okazję sprawdzić, jak podróżuje się tym autobusem. Przejażdżka może być atrakcyjna. W przegubowym MAN-ie jest oryginalne, charakterystyczne oświetlenie.

MZK w Grudziądzu ma już w swoim taborze autobusy elektryczne, jednak ten MAN jest u grudziądzkiego przewoźnika pierwszym autobusem przegubowym w stu procentach napędzanym silnikami elektrycznymi.

Jest nadzieja, że dzięki wdrożeniu Krajowego Planu Odbudowy pojawi się możliwość (przy wsparciu finansowym Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej) zakupu w niedługim czasie do MZK Grudziądz kolejnych autobusów elektrycznych – przegubowych. Na pewno by się przydały.

Zainteresowanie tym autobusem jest w Grudziądzu duże. MZK informuje, że autobus będzie kursował na linii nr 3 w dni powszednie:

Odjazd z ul. Dębowej: godz. 5.29, 7.13, 14.06, 16.28

Odjazdy z pętli Rydygiera Szpital: godz. 6.27, 13.10, 15.25

FOT. MZK GRUDZIĄDZ

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Kto chce przejechać się przegubowym MAN-em, w pełni elektrycznym? W Grudziądzu testowany jest od dziś w dni powszednie na linii nr 3

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu