Kwiaty i tort na 550. urodziny Mikołaja Kopernika – święto przy licznym udziale młodzieży na pl. Miłośników Astronomii (zdjęcia)

Pod pomnikiem Mikołaja Kopernika kwiaty złożyły poseł Iwona Michałek i wiceprezydent Grudziądza Róża Lewandowska przy asyście astronoma Sebastiana Soberskiego, szefa Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Grudziądzu.

Kwiaty pod pomnikiem Mikołaja Kopernika składają (od prawej): poseł Iwona Michałek, wiceprezydent Grudziądza Róża Lewandowska i astronom Sebastian Soberski.

W uroczystości na pl. Miłośników Astronomii wzięło udział dużo dzieci i młodzieży, w tym harcerze. Była niezawodna Edyta Ogonowska a także Grażyna Leśniewska.  

Tort urodzinowy był niezwykły: z wizerunkiem Mikołaja Kopernika, wielkiego astronoma. Tort ten zamówiło Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii.

Rok 2023 – zgodnie z uchwała Senatu RP – jest Rokiem Mikołaja Kopernika. Obchodzimy 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika i 480. rocznicę wydania jego wiekopomnego dzieła „De revolutionibus”.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Kwiaty i tort na 550. urodziny Mikołaja Kopernika – święto przy licznym udziale młodzieży na pl. Miłośników Astronomii (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu