Kwiaty pod pomnikami, program artystyczny, uroczystość patriotyczna i wystawa plenerowa na 103. rocznicę powrotu Grudziądza do Polski

Odbyła się msza św. w Bazylice Kolegiackiej oraz uroczystości patriotyczne na pl. Niepodległości i na Rynku.

Władze Grudziądza, politycy i samorządowcy złożyli kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego na placu Niepodległości.

W Bazylice Kolegiackiej św. Mikołaja odprawiona została msza św. w intencji Grudziądza z asystą honorową Wojska Polskiego.

Na Rynku pod pomnikiem Żołnierza Polskiego odbyła się uroczystość patriotyczna z ceremoniałem wojskowym. Specjalny program artystyczny przygotowała młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Grudziądzu. Otwarta została plenerowa ekspozycja „Należy stworzyć niepodległe państwo polskie z wolnym dostępem do morza”.  Przygotował ją Instytut Pamięci Narodowej a otworzył Mirosław Golon, dyrektor oddziału gdańskiego IPN. Wystawa przypomina o powrocie Grudziądza do Polski i walce całego narodu o odzyskanie niepodległości.

Wystawę można oglądać na Rynku w Grudziądzu przez najbliższe tygodnie..

(marz)

Przemawia Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.
Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski i poseł na Sejm RP Iwona Michałek.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Kwiaty pod pomnikami, program artystyczny, uroczystość patriotyczna i wystawa plenerowa na 103. rocznicę powrotu Grudziądza do Polski

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu