Łącznik ul. Toruńskiej z Kwiatową umożliwi lepszą komunikację w centrum ale też budowę osiedla mieszkaniowego (wideo)

Co nas czeka w 2023 roku w sferze remontów ulic? W planie jest budowa łączników ul. Kwiatowej z Toruńską oraz Łyskowskiego z Karabinierów. Przypominamy niektóre zapowiedzi modernizacji ulic przedstawione przez Macieja Glamowskiego, prezydenta Grudziądza.

Cały czas miasto nie odstępuje od remontu ul. Rybackiej (za około 5 mln zł.).

Oczekiwane jest także wybudowanie w tym roku łącznika w centrum Grudziądza – ul. Toruńskiej z Kwiatową, zaplanowane w ramach zagospodarowania terenów poprzemysłowych. Ta inwestycja ułatwi komunikację w rejonie bardzo ruchliwej ul. Toruńskiej, ale także powstanie w pobliżu ul. Kwiatowej niedużego osiedla mieszkaniowego. Na budowę tego łącznika miasto zapewnia w budżecie 3,7 mln. zł. a całość kosztować będzie 4,8 mln. zł.

Szybko powstaje nowa siedziba straży pożarnej w Grudziądzu, więc pilnie potrzebna jest  budowa łącznika ul. Karabinierów z Łyskowskiego (za około 2 mln zł) w pobliżu tej strażnicy. Miasto uzyskało dofinansowanie tego łącznika z Polskiego Ładu. Realizację miasto planuje na 2023 rok.  

Kontynuowana będzie także przebudowa ul. Miłoleśnej i ulic osiedlowych.

To nieduży „wycinek” z szerokiego programu modernizacji ulic w Grudziądzu w 2023 roku. Będziemy systematycznie prezentować kolejne.  

TEKST, FOT, WIDEO: MARYLA RZESZUT

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza: – Łącznik ul. Kwiatowej z Toruńską wybudujemy w ramach zagospodarowania terenów poprzemysłowych.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Łącznik ul. Toruńskiej z Kwiatową umożliwi lepszą komunikację w centrum ale też budowę osiedla mieszkaniowego (wideo)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu