Licytacje, sprzedaż przysmaków, kiermasz, datki do puszek na leczenie Antosia. Akcja charytatywna na plaży Tarpno (zdjęcia, wideo)

Plaża Tarpno w Grudziądzu sprawdza się jako znakomite miejsce na imprezy, także charytatywne. Potwierdził to festyn z licytacjami, kiermaszem i atrakcjami dla dzieci, z którego dochód przeznaczony został na leczenie chorego Antosia. Organizatorem było Stowarzyszenie Niewidzialna Ręka.

Mieszkańcy Grudziądza i okolicznych gmin przybyli na plażę Tarpno, by dołożyć swoją „cegiełkę” do akcji zbiórki pieniędzy na terapię dla chorego Antosia. Stawili się m.in. niezawodni strażacy z OSP Szynych, Motocykliczni Grudziądz, Galaktyka udostępniła dzieciom do zabawy „dmuchańce”, przyjechały panie z Koła Gospodyń Wiejskich Wiewiórki i inne organizacje i instytucje.

Licytowano m.in. 15-minutowy lot widokowy samolotem nad Grudziądzem (poszedł za 100 zł), kolację w jednej z restauracji za 100 zł (wylicytowana na 60 zł), zabiegi w gabinetach kosmetycznych, były też dywaniki z Visscher Caravelle i inne gadżety i vouchery.

Także dochód ze sprzedaży pierogów, chleba ze smalcem i ogórkiem, ciasta i innych przysmaków przeznaczony został na akcję charytatywną na rzecz chorego Antosia.

Dzieci nie nudziły się. Chętnie brały udział w zawodach i startowały na torach przeszkód. Najlepsi otrzymali nagrody.

Strażacy z OSP sprawili nie lada frajdę dzieciom: wozili je po jeziorze Tarpieńskim łodzią ratunkową. Grał didżej. Atrakcją był samochód Syrena, produkowany w Polsce w czasach socjalizmu.

Dzień upłynął na wspólnej zabawie, rekreacji, konkursach i licytacjach a głównym celem była pomoc w walce o zdrowie Antosia… Chłopczyk cierpi na dysplazję korową, padaczkę lekooporną i głęboki niedowład lewostronny. Pomoc jest pilnie potrzebna.

Tekst i fot. Maryla Rzeszut

Nagrodę za udział w zawodach odbiera najmłodszy uczestnik.
Zainteresowanie budził samochód Syrena produkowany w Polsce w czasach socjalizmu.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Licytacje, sprzedaż przysmaków, kiermasz, datki do puszek na leczenie Antosia. Akcja charytatywna na plaży Tarpno (zdjęcia, wideo)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu