Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza otrzymał 19 czerwca na sesji od radnych votum zaufania i absolutorium. 16 głosowało za, 6 przeciw (zdjęcia)

Regionalna Izba Obrachunkowa w Bydgoszczy pozytywnie oceniła wykonanie budżetu miasta i sprawozdanie finansowe za 2023 rok, co miało duży wpływ na decyzję grudziądzkich radnych.

Wcześniej grudziądzcy radni udzielili prezydentowi Maciejowi Glamowskiemu votum zaufania. Na 21 obecnych na sali radnych 16 było za a 5 przeciw. Przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Paweł Napolski zapowiedział, że będą głosować za votum zaufania: – Za kadencji obecnego prezydenta rozwijamy nasze miasto, realizowane są ważne inwestycje z korzyścią dla mieszkańców.

Odczytał pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej w Bydgoszczy w sprawie wykonania budżetu i sprawozdania finansowego (opinię długą, bo czytał około 25 minut).

Także Jakub Kopkowski, wiceprzewodniczący RM również ocenił pozytywnie działalność prezydenta.

Zanim prezydent Maciej Glamowski otrzymał votum zaufania i absolutorium, dostał się w krzyżowy ogień pytań radnych z prawa i z lewa, z czego wyszedł z tarczą. Mówił: – Grudziądz rozwija się w sposób zrównoważony. Miasto emanuje energią. Wydatki ponad 130 milionów zł. na inwestycje to nasza wspólna przyszłość. Wszystkich ważnych inwestycji nie sposób tu wymienić, ale chociaż kilka. W Śródmieściu uratowaliśmy perły architektury, przywracając do życia zabytkowe spichlerze czy odkupując od prywatnego właściciela Dom Towarowy Korzeniewskich. Wyremontowaliśmy wiele ulic, w tym bardzo ważne dla mieszkańców: Rybacką, Kościuszki, Sikorskiego, Polskich Skrzydeł. Na Rządzu powstaje nowy układ drogowy. Inwestujemy w zapomnianych przez wiele lat Owczarkach, gdzie remontowane są drogi, zmodernizowana zostanie także ul. Dębowa i mostek przy ul. Jaśminowej. Odkupiliśmy teren w Tarpnie, gdzie powstanie Centrum Edukacji Przyrodniczej. Rozpoczęła się budowa basenu przy szkole na Strzemięcinie i planujemy podobny przy SP 18 w Tarpnie. Powstaje hala handlu hurtowego przy ul. Łyskowskiego, modernizujemy szkoły, dbamy o seniorów. Grudziądz zasługuje na wspaniałą przyszłość. Chcę, by był miastem, w którym każdy mieszkaniec czuje się bezpiecznie. Wspólnie możemy uczynić Grudziądz miastem dobrym do życia. Dziękuję mieszkańcom za każde słowo, uwagi, pomysły kierowane do mnie podczas spotkań. Możemy stworzyć lepsze jutro dla Grudziądza dzięki wsparciu i aktywności ludzi. Dziękuję za zaufanie!

Bukiet róż prezydentowi wręczyli wiceprezydenci Róża Lewandowska i Tomasz Smolarek.

Tekst i fot. Maryla Rzeszut

Prezydent Maciej Glamowski dziękował po kolei wszystkim radnym za współpracę w samorządzie.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza otrzymał 19 czerwca na sesji od radnych votum zaufania i absolutorium. 16 głosowało za, 6 przeciw (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu