BUDOWA marketu Aldi na Rządzu może rozpocząć się w maju 2024 r. To będzie 2-kondygnacyjny market z miejscami parkingowymi

Tomasz Smolarek, radny Koalicji Obywatelskiej przypomniał na niedawnej sesji Rady Miejskiej, że mieszkańcy Rządza czekają na market Aldi. Sprawdziliśmy dziś w MPGN, że ROZPOCZĘCIE BUDOWY może nastąpić w maju 2024 roku. Musiał powstać specjalny projekt, co przesuwa tę inwestycję w czasie. Jeszcze nie rozpisano przetargu na wykonawcę. Czyli trzeba jeszcze poczekać…

Przy ul. Łęgi na osiedlu Rządz powstanie market Aldi.

Market Aldi ma powstać przy ul. Łęgi. – Pytałem, kiedy ruszy budowa tego marketu. Prezes MPGN Leszek Czaplewski wyjaśnił mi, że inwestycja ta wymagała specjalnego projektu. Z tego co wiem, wszystkie formalności w MPGN już zostały załatwione. Teraz proszę prezydenta Grudziądza, aby ponaglić pracowników MPGN, by jak najszybciej finalizowali formalności, by budowa ruszyła – mówił na sesji RM radny Tomasz Smolarek, przewodniczący klubu radnych KO.

Stefan Baca, dyrektor wydziału budownictwa i planowania przestrzennego Urzędu Miejskiego w Grudziądzu zwrócił uwagę na to, że brak było jeszcze uzgodnień z energetyką. – Po uzyskaniu tych uzgodnień od razu wydamy pozwolenie na budowę – zapewnił.

– Inwestycja ta powiązana jest z przeprowadzką targowiska przy ul. Łęgi – wyjaśniał Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – To pilotuje MPGN. Trzeba wiedzieć, że oczekiwania operatora Aldi są wyższe niż w przypadku innych marketów. Musiał powstać specjalny projekt. Mam nadzieję, że już teraz wszystko pójdzie błyskawicznie i po uzyskaniu pozwolenia na budowę ta inwestycja szybko ruszy.

Market Aldi przy ul. Łęgi na grudziądzkim Rządzu ma być obiektem 2-kondygnacyjnym. Czynione były starania, aby zapewnić przy nim miejsca garażowe i parkingowe.

Targowisko przy ul. Łęgi przesunięte zostanie około 100 metrów w kierunku pętli.

Termin wybudowania marketu pierwotnie wyznaczony był na koniec maja 2024 roku. Niestety, ten termin już jest nierealny. Sprawdzamy w MPGN, na jakim etapie jest ta inwestycja. Otóż w maju 2004 roku jest szansa na rozpoczęcie budowy. Czyli termin oddania do użytku też się przedłuży.

(marz)

FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

BUDOWA marketu Aldi na Rządzu może rozpocząć się w maju 2024 r. To będzie 2-kondygnacyjny market z miejscami parkingowymi

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu