Market przy ul. Łęgi w Grudziądzu poprowadzi Biedronka albo Aldi, które złożyły oferty. Teraz nastąpi faza negocjacji

Dziś zostały otwarte koperty z ofertami w postępowaniu wyłonienia dzierżawcy nieruchomości przy ulicy Łęgi na osiedlu Rządz, gdzie będzie wybudowany market. Procedurę prowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami.

W Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Nieruchomościami otwarto koperty z ofertami sieci chętnych na poprowadzenie nowego marketu na Rządzu.

Mieszkańcy Rządza domagają się szybkiego wybudowania na ich osiedlu marketu. Podkreślają, że wszystkie osiedla w mieście mają takie placówki handlowe, tylko nie Rządz. Podczas spotkania z mieszkańcami Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza obiecał, że duży sklep na tym osiedlu powstanie.

Realizacja tego wniosku jest na etapie wyłaniania dzierżawcy, który poprowadzi sklep przy ul. Łęgi. Spółka miejska MPGN ogłosiła nabór ofert od sieci handlowych chętnych do poprowadzenia marketu.

Wpłynęły dwie oferty: od sieci Aldi i Biedronka.  

– Oba podmioty otrzymają zaproszenie do drugiej tury postępowania, która realizowana będzie w formie negocjacji – informuje prezydent Maciej Glamowski. – Nie tylko w tej kwestii jest postęp. Także w poniedziałek, 22 sierpnia MPGN podpisało umowy o przygotowanie projektów na modernizację dwóch targowisk zlokalizowanych przy ul. Łęgi i ulicy Paderewskiego. Bardzo się cieszę z postępu w obu tych ważnych dla mieszkańców kwestiach.

(marz)

Tak wyglądałby market Biedronka na Rządzu.
Taki market proponuje na osiedlu Rządz sieć handlowa Aldi.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Market przy ul. Łęgi w Grudziądzu poprowadzi Biedronka albo Aldi, które złożyły oferty. Teraz nastąpi faza negocjacji

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu