MATEUSZ CIEŚLAKIEWICZ złożył mandat radnego Koalicji Obywatelskiej w Grudziądzu. Następny na liście – Robert Kempiński ma zająć jego miejsce (zdjęcia)

Martwi się Paweł Napolski, przewodniczący klubu KO, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej: – Tracimy bardzo dobrego radnego. Został wybrany na przewodniczącego komisji, z czego wywiązywał się bez zarzutu. Rozumiemy jednak jego wybór. Chciałby nadal realizować się w leśnictwie.

Briefing w siedzibie Rady Miejskiej w Grudziądzu. Od lewej: Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza, Paweł Napolski – przewodniczący klubu radnych KKO i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Mateusz Cieślakiewicz – leśniczy, Tomasz Smolarek – wiceprezydent Grudziądza.

Następny na liście KO jest Robert Kempiński i na niego czeka miejsce radnego zwolnione przez Mateusza Cieślakiewicza, który przed wyborami samorządowymi był leśniczym lasów komunalnych.

Nie kryje zadowolenia prezydent Grudziądza Maciej Glamowski: – Wielokrotnie rozmawialiśmy z Mateuszem Cieślakiewiczem o jego dylematach i rozterkach, bo jego żywiołem jest las, przyroda, prowadzenie edukacji ekologicznej. Teraz wraca na „pokład”, by nadal zajmować się leśnictwem. Jako radny nie mógłby, a chciał pracować charytatywnie w Centrum Edukacji Ekologicznej i tworzyć nowe centrum przy ul. Lipowej, jednak przepisy na to nie pozwalają. Po złożeniu mandatu radnego będzie mógł realizować swoje pasje. Zostanie dyrektorem nowego Wydziału Lasów Miejskich w Ratuszu. Utworzyliśmy referat zajmujący się gospodarką leśną i edukacją ekologiczną. Wszystkie związane z tym formalności powinniśmy załatwić w przyszłym tygodniu.

Prezydent Grudziądza przyznaje, że zdarzają się ludzie niezastąpieni, tak jak Mateusz Cieślakiewicz, posiadający ogromną wiedzę z zakresu leśnictwa i już całkiem spore doświadczenie w prowadzeniu akcji popularyzujących przyrodę, ochronę flory i fauny, posiadający znakomity kontakt z mieszkańcami, zwłaszcza dziećmi. – Rozpisaliśmy konkurs na leśniczego lasów komunalnych, który zająłby się też Centrum Edukacji Ekologicznej i akcjami z udziałem mieszkańców. Zgłosiła się tylko jedna osoba. Nie spełniała wymogów konkursu – wyjaśniał prezydent Maciej Glamowski na briefingu. – Bardzo się cieszę, że tak kompetentny, młody leśnik wzmocni naszą kadrę pracowników Ratusza i razem będziemy działać na rzecz mieszkańców Grudziądza.

Cieszy się też wiceprezydent Tomasz Smolarek, któremu podlega Wydział Lasów Miejskich.

Mateusz Cieślakiewicz przyznał, że jego żywiołem jest las, przyroda, działalność charytatywna związana z ochroną zwierząt, ptaków, roślin. Rozpoczął w Grudziądzu przedsięwzięcia, które bardzo spodobały się mieszkańcom. – Musiałem wszystko przemyśleć. Sprawnie działa Centrum Edukacji Ekologicznej, tworzymy przy ul. Lipowej nowe Centrum Edukacji Przyrodniczej, które ma swoje walory i będzie w przyszłości pięknym obiektem. Jest to dla mnie naprawdę duże wyzwanie, by pozostać na dotychczasowym obszarze działania.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

MATEUSZ CIEŚLAKIEWICZ złożył mandat radnego Koalicji Obywatelskiej w Grudziądzu. Następny na liście – Robert Kempiński ma zająć jego miejsce (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu