Międzypokoleniowemu Centrum Wiedzy w Grudziądzu przybywa słuchaczy w wieku 60 plus! 5 lutego nabór na nowy semestr  

Kto może się zapisać? Osoby powyżej 60. roku życia, nieaktywne zawodowo i mieszkające w Grudziądzu. Warto. Program zajęć jest coraz ciekawszy.  

Konferencja prasowa w marinie. Od prawej: Daria Boguszyńska, prof. Aleksander Goch, Szymon Gurbin i Krzysztof Rotnicki.

W pierwszej edycji do MCW w Grudziądzu uczęszczało około 60 seniorów. W drugiej było ich już o stu więcej. Władzom miasta zależy, aby studentów przybywało z semestru na semestr. Jest na to szansa, bowiem poszerza się oferta edukacyjna Międzypokoleniowego Centrum Wiedzy.  

– Seniorzy nie mają możliwości, by się nudzić – zapewnia Szymon Gurbin, wiceprezydent Grudziądza. – Chcemy ich wyciągać z ich stref komfortu i baniek informacyjnych oferując przygodę pełną dobrych emocji, intelektualnych wyzwań i relacji z nowymi znajomymi. Na każdym etapie życia powinniśmy być aktywni. Seniorzy nie mogą być tylko biernymi obserwatorami otaczającej rzeczywistości. Ten etap życia może być okresem wielu fascynujących wyzwań i odkryć. Może go przepełniać poczucie spełnienia, szczęścia i współuczestniczenia w biegu zdarzeń.

– Część słuchaczy, którzy zapisali się na pierwszy semestr zgłosiła się także na drugi, chcąc bardzo poszerzyć swoją wiedzę w kolejnych dziedzinach – informuje prof. Aleksander Goch, pełnomocnik prezydenta ds. szkolnictwa wyższego i opiekun akademicki Międzypokoleniowego Centrum Wiedzy. – Nowymi obszarami są między innymi sport, sztuka i kultura, które pozytywnie działają na  stan naszego organizmu. Aktywność fizyczna, zwłaszcza ogólnorozwojowa pomaga osiągnąć długowieczność.

Na konferencji prasowej w marinie ogłoszono nabór na semestr letni. Spotkanie rekrutacyjne odbędzie się 5 lutego (poniedziałek). Rozpocznie się o godzinie 10.00 w grudziądzkiej marinie. Seniorzy, którzy nie będą mogli wziąć w nim udziału mogą kontaktować się telefonicznie pod numerem tel. 697-701-048.

– Spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek, 11 marca o godzinie 11.00 w marinie a 12 marca w teatrze, też o godz. 11.00, nastąpi inauguracja roku akademickiego – informuje Daria Boguszyńska, koordynator Międzypokoleniowego Centrum Wiedzy. – W tegorocznym programie zaplanowaliśmy między innymi zajęcia wykładowe z cyklu akademii zdrowia, wiedzy obywatelskiej i ekologii.

Co jeszcze studiować będą na zajęciach słuchacze MCW? Wiele dziedzin: dzieje regionu, nasz cyfrowy świat i język angielski. Przewidziane są też zajęcia plastyczne, spotkania z grami lub szachami. Nowością będzie m.in. Międzypokoleniowa Grupa Teatralna. Nadal wprowadzane będą zajęcia seniorów z grupami osób młodszych pokoleń. W ramach grupy teatralnej realizować swoje pasje będą także uczniowie szkół ponadpodstawowych, młodzież i osoby w średnim wieku.

Ta ostatnia to nowość i kolejny etap wdrażania do projektu młodych pokoleń. W grupie – obok seniorów – swoje aktorskie talenty odkrywać będą mogły osoby uczęszczające do szkół ponadpodstawowych i starsze.

– Może w Grudziądzu powstanie teatr amatorski, który kiedyś w Polsce miał się bardzo dobrze – tak uważa Krzysztof Rotnicki, reżyser teatralny, który będzie opiekować się Międzypokoleniową Grupą Teatralną. – Ma ona łączyć pokolenia – seniorów i młodzież, która już spotykała się ze słuchaczami MCW i były to udane spotkania. Pierwsze próby rozpoczną się w marcu, a efekty wspólnej pracy zaprezentujemy na koniec roku akademickiego.

Zapisy prowadzone będą w marinie 5 i 6 lutego w godzinach 10.00-15.00 oraz 7 lutego w godzinach 10.00-14.00. Także 7 lutego w klubie Akcent o godzinie 16.00 rozpocznie się rekrutacja do Międzypokoleniowej Grupy Teatralnej.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Międzypokoleniowemu Centrum Wiedzy w Grudziądzu przybywa słuchaczy w wieku 60 plus! 5 lutego nabór na nowy semestr  

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu