Miejska Rada Działalności Pożytku Publicznego już aktywna. Pierwsze obrady wyłoniły przewodniczącą: Krystynę Nowak

Na swoim pierwszym posiedzeniu, w Refektarzu Ratusza, spotkali się członkowie Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Wybrali zarząd. Przewodniczącą została Krystyna Nowak.

W inauguracyjnym posiedzeniu Rady uczestniczyła Róża Lewandowska, wiceprezydent Grudziądza (w środku).

Uroczystego otwarcia pierwszego posiedzenia Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego IV kadencji dokonała Róża Lewandowska, wiceprezydent Grudziądza, w imieniu prezydenta Macieja Glamowskiego.

Tu „rządzą” panie… 

Najpierw wręczone zostały akty powołania i przedstawiono wszystkich członków Rady, którzy wkrótce przystąpili do wyborów zarządu.  Przewodniczącą została Krystyna Nowak, wiceprzewodniczącą –  Beata Gurbin a sekretarzem Dorota Steinke.

Krystyna Nowak (pierwsza z prawej) została wybrana na przewodniczącą Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

– Wspólnie przyjęliśmy założenia dotyczące współpracy, którą dla dobra miasta chcielibyśmy prowadzić ze stowarzyszeniami i organizacjami pozarządowymi w różnych dziedzinach, takich jak np. sport – mówi Róża Lewandowska, wiceprezydent Grudziądza. – Liczymy, że w tej kadencji Rady uda nam się wspólnie uczynić wiele dobrego dla Grudziądza i jego mieszkańców.

Skład Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego IV kadencji:

1. Aleksandra Drozdecka – przedstawiciel Rady Miejskiej Grudziądza
2. Paweł Napolski – przedstawiciel Rady Miejskiej Grudziądza
3. Róża Lewandowska –  przedstawiciel prezydenta Grudziądza
4. Michał Czepek – przedstawiciel prezydenta Grudziądza
5. Ewa Niewiadomska-Roman – przedstawiciel prezydenta Grudziądza
6. Dorota Steinke – przedstawiciel organizacji pozarządowej
7. Hanna Pęksa – przedstawiciel organizacji pozarządowej
8. Krystyna Nowak – przedstawiciel organizacji pozarządowej
9. Zenon Różycki – przedstawiciel organizacji pozarządowej
10. Beata Gurbin – przedstawiciel organizacji pozarządowej

Rada jest organem konsultacyjno-opiniodawczym powoływanym przez prezydenta Grudziądza. Jej kadencja trwa 3 lata. Liczy 10 członków, z czego dwóch to przedstawiciele Rady Miejskiej, a trzech – przedstawiciele prezydenta. Posiedzenia Rady odbywają się nie rzadziej niż dwa razy w roku. Rada wyraża swoje opinie w  formie uchwały lub zapisu w protokole. Członkowie Rady wykonują swoją pracę społecznie i nie przysługuje im za nią wynagrodzenie.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Miejska Rada Działalności Pożytku Publicznego już aktywna. Pierwsze obrady wyłoniły przewodniczącą: Krystynę Nowak

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu