Wiceminister Anna Gembicka i prezydent Grudziądza Maciej Glamowski na budowie łącznika ul. Łyskowskiego i Karabinierów oraz miejskiej hali targowej

Zakończyła się konferencja prasowa na terenie ważnych inwestycji w Grudziądzu.  

Minister Anna Gembicka i prezydent Grudziądza Maciej Glamowski na budowie łącznika i hali targowej.

W spotkaniu uczestniczył też Piotr Hilger, przedstawiciel wykonawcy robót – firmy Prasbet,. Nadzór inwestorski sprawuje Radosław Kulerski.

Jak ocenia przebieg prac śledzący te inwestycje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza? – Z wielką satysfakcją stwierdzam, że prace zmierzają w oczekiwanym kierunku. Aktualnie wykonawca wytyczył przebieg drogi – łącznika drogowego ul. Łyskowskiego z Karabinierów. Trwają roboty ziemne związane z zebraniem humusu – mówił prezydent. – W ubiegłym tygodniu rozpoczęto też budowę kolektora deszczowego.

A jak przebiga tu budowa miejskiej hali targowej dla handlu hurtowego?

Prowadzone są roboty rozbiórkowe nawierzchni utwardzonych, wykopanie zbiorników, wykonanie wykopu pod fundamenty hali i  wykopu pod rampę dla TIRów.

Przygotowywane jest zbrojenie elementów żelbetowych i główna konstrukcja stalowa miejskiej hali targowej.

– Prace wykonywane są na dość trudnym terenie – podkreśla prezydent Glamowski. – Zostały już usunięte zbiorniki podziemne. Przypomnę, że tutaj zlokalizowana była dawna stacja paliw.

– Dla mnie jako wiceministra rolnictwa i rozwoju wsi ważne jest, by takie obiekty powstawały i były nowoczesne, dostosowane do potrzeb ludzi – mówi Anna Gembicka. – Cieszę się, że to przedsięwzięcie jest realizowane.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Wiceminister Anna Gembicka i prezydent Grudziądza Maciej Glamowski na budowie łącznika ul. Łyskowskiego i Karabinierów oraz miejskiej hali targowej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu