„Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej to sztuka, którą grudziądzanie obejrzą 9 marca w ramach festiwalu teatralnego „W oparach absurdu” (zdjęcia)

Spektakl wystawi Bałtycki Teatr Dramatyczny z Koszalina. To kolejna odsłona Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej.

Bałtycki Teatr Dramatyczny z Koszalina wystawi w Grudziądzu sztukę „Moralność pani Dulskiej”.

„Moralność pani Dulskiej” to opowieść o rodzinie jakich wiele. Każdy, kto do niej
należy jest złakniony miłości, ale nie potrafi jej dawać. W zimnym domu, w którym jedyne
ciepło bije z kaflowego pieca często mówi się o Bogu i moralności, ale są to jedynie frazesy. Dulscy zamiast kochać, uczą oceniać ludzi. Szczere rozmowy należą tu do rzadkości, a jedynym bogiem, którego czci się naprawdę jest pieniądz. Czy w takim świecie uczucie może przetrwać? Jak w tym chocholim tańcu chciwości odnajdują się kolejne pokolenia?

Obsada: Bernadetta Burszta, Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Adrianna Jendroszek, Dominika Mrozowska-Grobelna, Beata Niedziela, Katarzyna Ulicka-Pyda, Agnieszka Herman (gościnnie), Laura Jankowska (gościnnie), Karol Czarnowicz, Piotr Krótki.

Twórcy: reżyseria: Paweł Szkotak, inspicjent: Ania Borej, scenografia: Wojciech Stefaniak, kostiumy: Sylwester Krupiński, oprawa muzyczna: Paweł Szkotak.

Początek spektaklu 9 marca (sobota) w teatrze o godz. 19.00. Bilety po 50 i 60 zł., chyba że ktoś ma karnet na całą Grudziądzką Wiosnę Teatralną.

(marz)

Fot. Izabela Rogowska

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

„Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej to sztuka, którą grudziądzanie obejrzą 9 marca w ramach festiwalu teatralnego „W oparach absurdu” (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu