Muzyka klezmerska zabrzmi w sobotę, 8 lipca na Górze Zamkowej w Grudziądzu. Początek o godz. 19.00. Wstęp wolny!

Wystąpi zespół Tourklezz z Płocka – z żywiołową i nostalgiczną muzyką wywodzącą się z kultury żydowskiej. To kolejna propozycja festiwalu Lato na Starym Mieście.

Gdzie „Tourklezz” gra? Na jubileuszach, przeglądach, uroczystościach w Warszawie, Toruniu, Płocku.   

Zespół „TOURKLEZZ” istnieje od marca 2009 w Płocku. Można go było usłyszeć na płockiej starówce. W maju 2010 roku brał udział w festiwalu „Otwarta Twarda”  w Warszawie, a 5 września w wielkiej warszawskiej imprezie Ząbkowska KulMIXTura!

Grał także przy ul. Szerokiej 46 w Toruniu w czasie odsłonięcia tablicy pamięci Zwi Hirscha Kalischera, słynnego rabina, prekursora syjonizmu. Koncert ten odbył się podczas Światowego Kongresu Języka Hebrajskiego w Toruniu w 2011 r.

W 2013 r. „Tourklezz” uświetnił swoją muzyką spektakl światło i dźwięk przy fontannie Cosmopolis w Toruniu. Kilkakrotnie występowali w ramach Dni Kultury Żydowskiej organizowanych przez Muzeum Mazowieckie w Płocku. W 2019 roku zespół wystąpił na obchodach setnej rocznicy Płockiego Archiwum a w maju 2022 r. w Muzeum Mazowieckim podczas Nocy Muzeów.

W Grudziądzu zespół wystąpi w składzie: Marcin Kalinowski – akordeon, Piotr Buchalski – klarnet,
Michał Bartosiak – gitara, Radosław Dzięgielewski – skrzypce, Tomasz Krawczyk – kontrabas, Jakub Krawczyk – perkusja.

Początek 8 lipca o godz. 19.00 na Górze Zamkowej (w razie niepogody Klub Akcent). Wstęp wolny.

(marz)

PROGRAM FESTIWALU LATO NA STARY MIEŚCIE W GRUDZIĄDZU:

24 czerwca na Rynku festiwal zainaugurowali uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Grudziądzu.

1 lipca o godz. 19.00, Rynek (w razie niepogody Klub Akcent) – „Made in Warsaw Tribute to Deep Purple – Memoriał Jona Lorda”. Wstęp wolny.

3 – 7  lipca w godzinach 10.00 – 13.00, Teatr. Warsztaty teatralne dla młodzieży (14-20 lat) poprowadzi Zbigniew Kulwicki. Wstęp wolny.

8 lipca, godz. 19.00, Góra Zamkowa  (w razie niepogody Klub Akcent) Tourklezz – koncert muzyki klezmerskiej. Wstęp wolny. 

13 lipca, godz. 18.00, Galeria Akcent. Grudziądzcy Artyści – wystawa zbiorowa. Wstęp wolny.

15 lipca, godz. 19.00, Rynek (w razie niepogody Klub Akcent) – Happy Play Dixieland.
Wstęp wolny.

17 – 21 lipca, Teatr w godz. 10.00 – 12.00. Warsztaty tworzenia pacynek paluszkowych (6-15 lat). Prowadzenie Renata Boguska. Wstęp wolny.

22 lipca o godz. 19.00, Rynek (w razie niepogody Klub Akcent) – Half Light – koncert. Wstęp wolny.

28 lipca, godz. 20.00, Centrum Edukacji Ekologicznej – Leśne kino z DKF-em. „Kohut” – pokaz filmu przyrodniczego. Koncert harfisty Michała Zatora. Wstęp wolny.

29  lipca o godz. 19.00, Plac przy Flisaku  (w razie niepogody Teatr) – Oneon Show  „Operetka, miłosny zawrót głowy”. Wstęp wolny.

5  sierpnia o godz. 19.00, Rynek  (w razie niepogody Klub Akcent) – Mundinova – koncert. Wstęp wolny.

7-18 sierpnia w godz. 10.00 – 12.00 – Wakacyjne Wędrówki – warsztaty plastyczne. Prowadzenie Marianna Gitner-Sawistowska. Wstęp wolny.

12 sierpnia o godz. 20.00, Góra Zamkowa (w razie niepogody Teatr). Nastrojowa Góra Zamkowa – film „Brzdąc” w reż. Charlie Chaplina z muzyką graną na żywo przez zespół Czerwie. Wstęp wolny.

19  sierpnia o godz. 19.00, Rynek (w razie niepogody Akcent) – Kwartet Mądzielewski  /Salamon/Zaborski/Wierzbicki. Wstęp wolny.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Muzyka klezmerska zabrzmi w sobotę, 8 lipca na Górze Zamkowej w Grudziądzu. Początek o godz. 19.00. Wstęp wolny!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu