Dni Otwarte Funduszy Europejskich już 10 maja w Muzeum Handlu Wiślanego FLIS. A 17 maja – wykład o świecie kryminalnym w Grudziądzu. Tylko dla pełnoletnich

Będzie można przekonać się, jak wielkie zmiany zaszły w dwóch zabytkowych grudziądzkich spichlerzach dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich.

Planowane są warsztaty edukacyjne z wypieku pieczywa i przekazanie ciekawostek o działalności oddziału np. ile tysięcy „edukacyjnych bułeczek” udało się stworzyć w trakcie funkcjonowania Muzeum Handlu Wiślanego FLIS przy ul. Spichrzowej 33-35. Po warsztatach – zwiedzanie Muzeum urozmaicone „wystawą równoległą”,  zakomponowaną w istniejącą wystawę stałą. Obejrzymy stan danego miejsca przed realizacją projektu oraz stan aktualny.
Godz. 16:00 – Warsztaty edukacyjne z wypieku pieczywa dla osób indywidualnych, zapisy telefoniczne – 56 46 590 63 wew. 62. Wstęp bezpłatny.
Godz. 16:30 – Zwiedzanie z przewodnikiem przestrzeni wystawy, z prezentacją stanu przed inwestycją i aktualnego. Zwiedzanie jest kontynuacją warsztatów i  jest otwarte dla pozostałych zainteresowanych. Nie obowiązują zapisy, wstęp wolny.

17 maja o godz. 17.00. Piątek w Muzeum Handlu Wiślanego przy ul. Spichrzowej 33-35. „Mroczne zaułki, wesołe córy, oszuści i złodzieje. Grudziądzki świat kryminalny w dwudziestoleciu międzywojennym” – wykład Patryka Krygiera. Wstęp dla osób pełnoletnich. Wejściówki w cenie 7 zł można nabyć w kasach Muzeum od 7 maja.

18 maja – Noc Muzeów – godziny otwarcia: 17.00 – 23.00;
19 maja – w godz. 12.00 – 18.00 czynne będą wyłącznie wystawy prezentowane w gmachu głównym (ul. Wodna 3/5) i Muzeum Handlu Wiślanego (ul. Spichrzowa 33-35); bilet w cenie 12  zł.
30 maja – nieczynne;
W poniedziałki Muzeum jest nieczynne.
We wtorki – wstęp bezpłatny na wystawy stałe.
Góra Zamkowa i wieża Klimek w maju dostępne są codziennie w godz. 9.00 – 20.00.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Dni Otwarte Funduszy Europejskich już 10 maja w Muzeum Handlu Wiślanego FLIS. A 17 maja – wykład o świecie kryminalnym w Grudziądzu. Tylko dla pełnoletnich

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu