Na uroczystej sesji Rady Miejskiej w Grudziądzu 14 czerwca wręczone zostaną Statuetki Flisaka. Kto je odbierze? Pięć znanych osób…

W teatrze nastąpi wręczenie Nagród Grudziądzkiego Flisaka zasłużonym mieszkańcom, którzy swoją działalnością szczególnie, w różnych dziedzinach, przysłużyli się miejscowej społeczności.

Autorką projektu Statuetki Flisaka jest grudziądzka rzeźbiarka Paulina Kaczor-Paczkowska. W tym roku, tradycyjnie, nagrody te będzie wręczać prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

Sesja Rady Miejskiej w teatrze rozpocznie się 14 czerwca o godz. 11.00, a wcześniej, o godz. 9.15 przewidziana jest msza święta w Bazylice Kolegiackiej p.w. św. Mikołaja.

Podczas uroczystych obrad przyznanie nagród uzasadni w swoim wystąpieniu Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. Statuetki Flisaka odbiorą: Krystyna Grabowska, Danuta Kołodziejska, Henryk Wichrowski, Ryszard Szczepański, Zbigniew Tucholski.

Przewidziany jest występ artystyczny.

Statuetka Flisaka przyznawana jest w Grudziądzu za szczególne zasługi społeczne, gospodarcze, kulturalne, sportowe. W ramach wdzięczności za kreatywność, trud i poświęcenie na rzecz mieszkańców miasta i sprawianie, że staje się ono miejscem lepszym, szczęśliwszym i piękniejszym.

Autorką projektu Statuetki Flisaka jest grudziądzka rzeźbiarka Paulina Kaczor-Paczkowska a piękną rzeźbę – fontannę Flisaka wykonał jej ojciec, także artysta rzeźbiarz – Ryszard Kaczor.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Na uroczystej sesji Rady Miejskiej w Grudziądzu 14 czerwca wręczone zostaną Statuetki Flisaka. Kto je odbierze? Pięć znanych osób…

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu